Понеділок, 18.06.2018, 21:24
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Оголошення та новини

Головна » Доска объявлений » Новини освіти » Освіта України

Кількість українських школярів почне зростати починаючи з 2012 року
Информация | 29.08.2009, 06:31
Кількість українських школярів почне зростати починаючи з 2012 року
 
У 2009/2010 навчальному році МОН очікує збільшення кількості першокласників на 13 тисяч проти попереднього навчального року. Про це повідомив міністр Іван Вакарчук на підсумковій колегії "Про підсумки розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти у 2008/2009 навчальному році та завдання на 2009/2010 навчальний рік". Однак учнівський контингент у зв'язку з низькою народжуваністю у попередні роки продовжує зменшуватися. Так, у 2008/2009 навчальному році школи відвідували на більш ніж 260 тисяч дітей менше, ніж у попередньому.
 
Іван Вакарчук повідомив, що МОН спільно з місцевими управліннями освітою розробляє Державну програма оптимізації мережі навчальних закладів: "Усі плани оптимізації мережі обов'язково повинні ґрунтуватися на достовірних демографічних прогнозах місцевості. Натепер ми гостро відчуваємо безгосподарне розтринькування дитячих садків у попередні роки. Нам вдалося зупинити цей процес. Нині дитячі садки відкриваються, а не знищуються. За 2008 рік їх кількість зросла на 109 і тепер становить 15,4 тисячі. Проте такої кількості дитячих садків на сьогодні не достатньо. Адже кількість дітей, які відвідують дитячі садки, зросла на понад 57 тисяч! І це в ситуації, коли не всі бажаючі змогли влаштувати дитину до дитячого садка. Це лише 57 відсотків від загальної кількості дітей відповідного віку".
 
Міністр також наголосив на важливості мовного питання в освіті: "Скільки вже Міністерство тлумачило про позитивні спрямування Програми поліпшення вивчення української мови учнями ЗОШ з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки, однак знаходяться люди, які нас "не чують". Чи не бажають чути. Тому звертаюся до керівників управлінь освітою з вимогою посилити роз'яснювальну роботу серед дітей, батьків, вчителів, громадськості".
 
Іван Вакарчук нагадав, що з 2010 року зовнішнє незалежне оцінювання буде здійснюватися, як і у всіх інших країнах світу, винятково державною мовою. Щоб полегшити цей перехід дітям, які навчалися у школах з навчанням мовами національних меншин, МОН забезпечить їх двомовними словниками основних термінів з того чи іншого предмета.
 
Прес-служба МОН
Добавил: admin | Контактное лицо: admin
Просмотров: 1274 | Размещено до: 29.09.2009 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Друзья сайта

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Наше опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 692
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2018