Неділя, 20.05.2018, 11:52
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Оголошення та новини

Головна » Доска объявлений » Новини бібліотечного світу » Бібліотеки України

Всеукраїнський благодійний проект "З книгою в серці"
Информация | 12.04.2010, 23:39
У рамках Всеукраїнського благодійного проекту "З книгою в серці" щомісяця комплект (500 примірників) книг отримуватиме одна з 23 обласних бібліотек України для юнацтва

8 квітня 2010 року з ініціативи Благодійного фонду Влади Прокаєвої "Обдаровані діти - майбутнє України" та державної установи "Державна бібліотека України для юнацтва" була проведена прес-конференція, на якій обговорювалося питання: "Чому українська молодь читає менше?".

В обговоренні взяли участь: Георгій Саприкін - директор державного закладу "Державна бібліотека України для юнацтва"; Влада Прокаєва - Президент та засновниця Благодійного фонду "Обдаровані діти - майбутнє України", радник Міністра у справах сім'ї, молоді і спорту; Олег Єресько - директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Василь Шкляр - заступник голови "Національного союзу письменників України"; Раїса Сорочинська-Кириленко - Народний депутат України, заслужений лікар; Олег Яценківський -Відповідальний секретар Національної комісії України у справах ЮНЕСКО; Ольга Сумська - народна артистка України театру і кіно; Іван Драч - відомий поет; Іван Малкович - письменник, директор дитячого видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА"; Андрій Мішин - директор Інституту проблем сім'ї та молоді; Олександр Афонін - президент Української асоціації видавців; Галина Гуцул - заступник директора Книжкової палати України; Фома - вокаліст групи "Мандри".

Питання, порушене учасниками дискусії, гостро стоїть на сьогоднішній день в Україні, адже українці впевнено залишають категорію "найбільш читаючих в світі", близько 46% українців взагалі не читають. За наведеними заступником директора книжкової палати України Галиною Гуцул даними статистики: "на сьогоднішній день на одного жителя України припадає 1,1 книги. У 2008 році було видано 24 тисячі книжок, з них лише 42 - для дітей та юнацтва, а в 2009 році 22 тисячі, 40 з яких - для молоді". Якщо порівнювати показники найближчих сусідів, наприклад, Росії та Польщі, то в цих країнах на одного жителя доводиться 4 книги, видані в країні, а в європейських країнах цей показник становить вже 8 екземплярів.

Присутні учасники висували основні, на їх думку, чинники, що є проблемними для розвитку сучасної української літератури та побудови високоінтелектуального, культурного суспільства; пропонували шляхи виходу з ситуації, що склалася.

В ході жвавої дискусії додатково були розглянуті питання: невідповідності бібліотечних фондів запитам сучасності, відсутність суттєвої підтримки з боку держави, застаріла система заохочень сучасної молоді до читання. За три місяці до прес-конференції державною установою "Державна бібліотека України для юнацтва" на запит Благодійного фонду "Обдаровані діти - майбутнє України" було проведено аналітичне дослідження непокритого читацького попиту юної аудиторії, на підставі якого був сформований узагальнений для всіх юнацьких бібліотек перелік. До  нього увійшли 500 книжок, переважно пізнавальна, енциклопедична, інформаційна література. Виходячи з цього Фондом Влади Прокаєвої та Державною бібліотекою України для юнацтва, за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України та Національної спілки письменників України, був розроблений Всеукраїнський благодійний проект "З книгою в серці". У рамках даного проекту щомісячно фонд буде передавати по комплекту (500 примірників) книг в одну з 23 обласних бібліотек України для юнацтва.

На прес-конференції відбулася передача першого комплекту книжок державній установі "Державна бібліотека України для юнацтва", всі присутні змогли ознайомитися з наповненням комплекту та оцінити значимість внеску Фонду у вирішення проблеми, що була піднята в рамках дискусії. Організатори упевнені, проект "З книгою в серці" слугуватиме на благо розвитку України.


За матеріалами МОН України
Добавил: admin | Контактное лицо: admin
Просмотров: 843 | Размещено до: 12.05.2010 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Друзья сайта

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Наше опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 692
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2018