Славутицька Асоціація Шкільних Бібліотекарів

Четвер, 17.01.2019, 00:47
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

  Славутичская Ассоциация Школьных Библиотекарей

                                                     Slavutich Association of School Librarians

                                                                                                                    07100 Україна, Київська область, м.Славутич
                                                                                                                    вул. 77 Гвардійської дивізії, 1
                                                                                                                    тел.+38(04479)24125
                                                                                                                    e-mail: sasl_2007@ukr.net            
                                                                                                                                                                 Бібліотекарі всіх шкіл, єднайтесь!
 

Творчий портрет ЯНИ ЄВГЕНІВНИ ІВАНОВОЇ

Бібліотекар – не професія, це стан душі

Творчий портрет
ЯНИ ЄВГЕНІВНИ ІВАНОВОЇ
завідуючої бібліотекою ліцею,
ПЕРЕМОЖЦЯ ІІ (обласного) етапу
Всеукраїнського конкурсу “Шкільний бібліотекар 2009 року”
у номінації “Бібліотекарі гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл”


Про талант прийнято говорити, коли мова йде про мистецтво чи спорт. Та з впевненістю можна сказати: справжній бібліотекар – без сумніву талановита людина. Саме таким бібліотекарем є Яна Євгенівна Іванова, завідуюча бібліотекою Славутицького ліцею.

Молодим спеціалістом після закінчення Ніжинського училища культури Яна Євгенівна розпочала свою трудову діяльність в місті Славутичі у вересні 1999 року. З перших днів роботи на посаді бібліотекаря Центру професійного розвитку заявила про себе як особистість неординарна, талановита, перспективна.

Працюючи в системі освіти, постійно відчуваючи жагу до знань, у 2001 році Яна Євгенівна вступає до Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя і по його закінченні одержує диплом соціального педагога та практичного психолога в закладах освіти. Однак любов до бібліотечної професії переважає, і, коли у 2007 році звільнилося місце завідуючої бібліотекою ліцею, вона без вагань приймає рішення працювати бібліотекарем.

Гармонійне поєднання бібліотечної і психолого-педагогічної освіти, особистісних якостей оптимістичної, яскравої, неспокійної натури створює образ справжнього бібліотекаря-педагога, так необхідного для роботи в інноваційному навчальному закладі, яким є на сьогодні Славутицький ліцей.

Вже багато років поспіль бібліотека ліцею впевнено тримає пальму першості в рейтингу бібліотек навчальних закладів за результатами роботи навчального року. Потужні інформаційні ресурси, сучасне обладнання, доступ до мережі Інтернет, професіоналізм бібліотекарів забезпечують високий рівень освітньої діяльності закладу.

З появою у ліцеї Яни Євгенівни бібліотека перетворилася на живий організм, де завжди затишно і багатолюдно, де поряд із напруженою інтелектуальною працею уживається змістовне, цікаве дозвілля, куди діти іноді заходять просто так, щоб поспілкуватися, або просто з цікавості: а що ж там сьогодні нового.

На думку завідуючої, рівень роботи бібліотеки залежить від якості її документного фонду, від систематичного і оперативного його поповнення новими документами відповідно до запитів та інтересів користувачів. Отож, цілком зрозуміло, що саме питанням комплектування бібліотечного фонду бібліотека надає першочергового значення. Формування фонду здійснюється на основі аналізу наявних ресурсів.

Не зважаючи на відчутні фінансові труднощі, бібліотека знаходить оптимальні варіанти вирішення проблем поповнення бібліотечного фонду, передплати періодичних видань, надаючи перевагу партнерському співробітництву з батьківською громадою, підприємцями, громадськими організаціями. На сьогодні 75% надходжень до бібліотеки і 57% передплати періодичних видань – одержано за рахунок благодійних акцій.

Професійне кредо завідуючої бібліотекою: іти в ногу з часом, відчувати все нове, що відбувається в житті суспільства і в бібліотечній і освітній галузі, оперативно реагувати на всі потреби соціуму, на зміни у вимогах і потребах користувачів, спираючись на результати чітко спланованої системи соціологічних досліджень; робити це професійно, якісно виконуючи інформаційну, просвітницьку, виховну і дозвіллєву функцію.

За словами В. Сухомлинського у багатогранній виховній роботі школи дитяче читання, виховання книгою чи не найскладніша проблема. Однак саме проблему педагогічної діяльності бібліотеки обрала Яна Євгенівна темою своєї самоосвіти.

Вочевидь зрозуміло, для того, щоб прищепити любов до книги, залучити учня до читання, необхідна перш за все чітка організація роботи, комплексний і системний підхід до вирішення будь-яких проблем. Такий підхід завідуючої бібліотекою простежується в усьому: і в плануванні, і ґрунтовній аналітико-дослідницькій діяльності, і в роботі з читачами, і в інформаційно-просвітницькій роботі. Яна Євгенівна прагне знайти новий, неординарний підхід до будь-якої справи: будь-то книжкова виставка, бібліотечний захід, виступ на педагогічній раді, чи семінар для колег-бібліотекарів.

Завжди привітна і усміхнена, вона не тільки швидко віднайде необхідну книгу, бо знає, де вона знаходиться, але й, враховуючи інтереси, вік та побажання дитини, дасть їй добру пораду щодо вибору цікавої літератури.

Для бібліотеки, якою вміло керує пані Яна, головне – зацікавити, здивувати читача, розбудити фантазію, викликати бажання знову й знову звертатися до книжок, інтелектуального спілкування, самоосвіти.

Згуртувавши ліцеїстів навколо бібліотеки, сформувавши творчий дієвий бібліотечний актив, завідуюча бібліотекою вдало використовує інноваційні підходи до організації його діяльності. Успішно реалізуються у бібліотеці проекти, спрямовані на стимулювання читацької активності, залучення учнів до бібліотеки і читання.

Бібліотека ліцею є одним із найактивніших учасників міського огляду конкурсу індивідуальних і колективних творчих проектів “Бібліотека ХХІ століття” в рамках Всеукраїнської акції “Живи, книго!”. Подані до конкурсу проекти цікаві за змістом, відзначаються високою результативністю, а, відтак, і високо оцінені журі.

Для підтримки позитивного іміджу, залучення нових користувачів і партнерів Яною Євгенівною розроблені матеріали, які широко презентують бібліотеку, її ресурси та потенційні можливості: сторінка на Інтернет-сайті ліцею, буклет – візитка бібліотеки тощо.

Незважаючи на порівняно невеликий досвід, вже в перший рік роботи на посаді завідуючої бібліотекою ліцею Яна Євгенівна в творчій співпраці з психологом закладу Г.А. Нашибою на досить високому рівні провела для бібліотекарів навчальних закладів міста ділову гру-тренінг “Індивідуальне обслуговування читачів: імідж та етика професійної поведінки бібліотекаря”.

До проведення Школи майстерності бібліотечного працівника, яка діє в нашому місті, залучаються зазвичай досвідчені бібліотекарі. Та Яна Євгенівна взялась і за цю відповідальну справу. Колеги-бібліотекарі щиро дякували Яні за змістовне, насичене практичними вправами заняття на тему: “Бібліотечні Державні стандарти: зміни, нововведення, коментарі”. Рівень виконання бібліотекарями підсумкового тестування свідчить про правильний вибір методів опрацювання оновленого стандарту “Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання”.

Любов до книги і читання, виплекана з дитинства мамою-бібліотекарем, сьогодні для Яни є часткою життя, професійного та особистого зростання. Кожна нова книжка викликає нестримне бажання читати негайно, а потім обговорювати прочитане, ділитися враженнями. Отож недаремно саме Яна Євгенівна є найактивнішим учасником традиційних дискусійних гойдалок “Сучасна література в колі читання бібліотекарів”. На глибоке переконання Яни Євгенівни, бібліотекар мусить знати не лише класичні твори, які вивчаються за шкільною програмою, знати просто необхідно і те, чим цікавляться сучасні діти, які тенденції сучасного літературного процесу, що з того, що виходить сьогодні у світ можна запропонувати дітям.

Вже другий рік Іванова Я.Є. успішно навчається в обласній школі передового педагогічного досвіду шкільних бібліотекарів “Впровадження сучасних інформаційних технологій в практику роботи шкільної бібліотеки”. Відвідування занять школи стимулюють до активного використання інформаційних технологій в повсякденній практиці.

Закінчивши курси підвищення кваліфікації в КОІПОПК у 2008 році, постійно демонструючи високу відповідальність за доручену справу, виявляючи творчість і професіоналізм сьогодні Яна Євгенівна успішно пройшла атестацію на відповідність посаді бібліотекаря І категорії.

Яна Євгенівна – людина неспокійної вдачі. Успіху досягає завдяки невичерпному оптимізму, енергійності, принциповості, талановитості і емоційності.

Робота в бібліотеці ліцею має свої непрості особливості: відсутнє фінансування на оновлення фонду бібліотеки, не вистачає хороших фундаментальних видань, а потреби ліцеїстів і викладачів постійно зростають; технічне оснащення дуже швидко старіє, а інформатизація просувається дуже тяжко і повільно. Однак такі труднощі не зупиняють творчої і відданої своїй праці натури. Творчі задуми, цікаві ідеї, які лягають на благодатне поле тісної співпраці адміністрації, педколективу, колег-бібліотекарів приносять відчутні результати.

Щиро вітаємо Вас, Яно Євгенівно, з вагомим творчим здобутком! Бажаємо перемоги і в фінальному, всеукраїнському етапі конкурсу.

Л.А.Колосай,
методист міського методичного центру

 

Меню сайту

Форма входу

Календар новин

«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Пошук

  в интернете
   

Дружні сайти


 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  

Статистика

free counters

 

Наше опитування

Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 701

 

Міні-чат

 Rambler's Top100  
Copyright Librar © 2019