Понеділок, 23.12.2024, 00:45
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Нормативно-правова база у сфері бібліотечної справи

Головна » Файлы » Офіційні документи » Листи МОН України

Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий читач України – 2009»
[ ] 30.12.2008, 19:58
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
 
ЛИСТ
від 30.12.08 № 1/9-850
 
Міністерство освіти і науки Автономної
Республіки Крим, управління освіти і науки
обласних, Київської та Севастопольської міських
державних адміністрацій,
Інститути післядипломної педагогічної освіти
 
Про проведення Всеукраїнського
конкурсу дитячого читання
«Найкращий читач України – 2009»
 
На виконання наказу від 30.12.2008 № 1222 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України–2009» Міністерство освіти і науки України інформує. З метою забезпечення збереження, підтримки та подальшого розвитку читання як духовного потенціалу суспільства, виховання широкої читацької культури дітей та юнацтва, розвитку духовно-ціннісних орієнтацій та естетичних потреб особистості з січня по травень буде проведено Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий читач України–2009». Просимо довести цю інформацію до загальноосвітніх навчальних закладів і сприяти їм в організації та проведенні конкурсу. Методичні рекомендації щодо проведення конкурсу додаються.
 
Заступник Міністра
П.Б. Полянський 
 
Додаток до листа
Міністерства освіти і науки України
від 30.12.08 № 1/9-850
 
Методичні рекомендації
щодо проведення Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2009»
 
Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий читач України-2009» (далі – Конкурс) є відкритим і проводиться як творче змагання дітей і юнацтва в усіх адміністративно-територіальних одиницях України.
 
Організаторами Конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Національна бібліотека України для дітей і Громадська організація «Форум видавців». Співорганізаторами конкурсу є органи місцевого самоврядування. До організації конкурсу можуть долучатися державні і недержавні установи, організації, фонди, у т.ч. іноземні.
 
У Конкурсі можуть брати участь усі бажаючі учні 6-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Конкурс оголошується наказом Міністерства освіти і науки України і доводиться до відома Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій.
 
Інформація про проведення Конкурсу розповсюджується через мережу загальноосвітніх навчальних закладів (далі – ЗНЗ) і дитячих бібліотек України, розміщується на сайтах організаторів, співорганізаторів, партнерів, а також у ЗМІ (газети «Освіта України», «Освіта», «Педагогічна газета», фахові науково-методичні журнали) та на сайтах Міністерства й Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.
 
Конкурс проводиться з метою: підвищення культурної компетентності української молоді; заохочення дітей до систематичного читання задля постійного підвищення рівня особистого розвитку учнів; вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, підвищення якості і ефективності процесу читання: критичного аналізу, переосмислення і творчої інтерпретації прочитаного; підвищення суспільного значення і ролі шкільних і дитячих бібліотек в процесі соціальної адаптації і набуття культурної компетентності дітей і юнацтва.
 
Завданнями Конкурсу є: сприяння створенню належних умов для рівного доступу до книжок і літератури на різних, в тому числі електронних, носіях, незалежно від рівня розвитку дітей, їхніх фізичних можливостей, забезпеченості і місця проживання; залучення до участі у Конкурсі не менше 50% учнів 6-7 класів ЗНЗ України, у т.ч. шкіл-інтернатів і сільських шкіл, створення передумов для поступового збільшення кількості учасників у наступні роки; популяризація найкращих надбань української і світової класичної й сучасної літератури; привернення уваги громадськості, державних і недержавних установ і організацій, засобів масової інформації до проблеми дитячого читання.
 
Організацію Конкурсу здійснюють Міністерство освіти і науки України, Національна бібліотека України для дітей і Громадська організація «Форум видавців».
 
Конкурс проводиться серед читачів-учнів 6-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів України з січня до травня 2009 року в чотири етапи.
 
Для проведення Конкурсу на всіх рівнях відповідними наказами місцевих органів управління освітою створюються організаційні комітети, які: складають графік проведення І-Ш етапів конкурсу в областях, АР Крим, містах Києві і Севастополі і доводять цю інформацію до всіх місць проведення; погоджують список відповідальних за проведення І і ІІ етапів конкурсу; забезпечують тиражування інформаційних матеріалів у достатній кількості для ефективного проведення Конкурсу в регіоні; забезпечують відповідальних за проведення І і ІІ етапів зразками інформаційних матеріалів (Протоколи); забезпечують проведення відповідних етапів Конкурсу в регіонах і контролюють якість і ефективність проведення Конкурсу, об’єктивність оцінювання учасників і забезпечують суспільний резонанс.
 
До складу комітетів входять представники місцевих органів управління освітою і культурою, директори дитячих бібліотек відповідного рівня, громадські діячі, письменники, представники ЗМІ і інші зацікавлені особи.
 
Координаційні, організаційні і методичні заходи щодо проведення Конкурсу здійснює Громадська організація «Форум видавців», а саме:
 
координує підготовку і проведення Конкурсу;
надає консультативну, інформаційну і методичну допомогу;
надає зразки інформаційних матеріалів Конкурсу;
залучає письменників, журналістів і відомих осіб до проведення Конкурсу;
забезпечує підведення підсумків проведення Конкурсу в Україні;
доводить інформацію про перебіг і підсумки Конкурсу до громадськості через ЗМІ.
 
Обласні організаційні комітети встановлюють терміни і графік проведення етапів Конкурсу в АР Крим, областях, містах Києві і Севастополі і доводять цю інформацію до районних (міських) організаційних комітетів, а ті – до ЗНЗ району (міста).
 
Підсумки ІІІ етапу повинні бути підведені і направлені Громадській організації «Форум видавців» не пізніше 1 квітня 2009 р.
 
І етап проводиться з 15 січня по 15 лютого 2009 року у ЗНЗ.
 
Відповідальним за проведення І етапу Конкурсу призначається керівник ЗНЗ, який забезпечує:
 
інформування вчителів, бібліотекарів, учнів 6-7 класів і їх батьків про умови проведення Конкурсу;
участь у конкурсі не менше 50% учнів 6-7 класів ЗНЗ;
надання консультативної і методичної допомоги учасникам Конкурсу;
визначення і оприлюднення дати проведення змагання;
залучення вчителів, батьків, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, ЗМІ і громадських діячів до проведення Конкурсу в ЗНЗ;
ефективність проведення змагання, об’єктивність оцінювання, прозорість підведення підсумків і публічне оголошення результатів;
заповнення Протоколу проведення І етапу Конкурсу за встановленим зразком і його своєчасну передачу в районний (міський) організаційний комітет конкурсу, а копій – в районну (міську) бібліотеку для дітей і в районне управління освіти;
інформування переможців І етапу Конкурсу і їхніх батьків про умови, час і місце проведення ІІ етапу Конкурсу і супровід їх у районну (міську) бібліотеку для дітей;
розповсюдження інформації, висвітлення проведення Конкурсу і його підсумків у місцевих ЗМІ.
 
Усі бажаючі взяти участь у Конкурсі ведуть книжкові щоденники, куди записують назви прочитаних книжок та їх авторів. Дітям пояснюють важливість систематичного ведення щоденника для здобуття перемоги в конкурсі.
 
У визначений день учасники конкурсу збираються для змагання і підведення підсумків І етапу Конкурсу. Учасники Конкурсу передають членам Журі для оцінювання власноручно заповнені книжкові щоденники, розповідають про свою улюблену книжку, відповідають на запитання членів журі, демонструючи свою ерудицію, розуміння тексту, вміння його інтерпретувати.
 
Члени журі оцінюють виступи учасників за 12-ти бальною шкалою і обирають 2-х переможців – по одному з 6 і 7 класів, які отримують звання «Найкращий читач ЗНЗ-2009» і продовжують боротьбу у ІІ етапі Конкурсу.
 
ІІ етап проводиться з 20 лютого до 10 березня 2009 року у районних (міських) бібліотеках для дітей.
 
Відповідальним за проведення ІІ етапу є районний (міський) організаційний комітет, який забезпечує:
 
контроль за отриманням заповнених Протоколів проведення І етапу Конкурсу;
запрошення вчителів, батьків, представників органів місцевого самоврядування, ЗМІ і громадських діячів до участі в журі ІІ-го етапу Конкурсу;
ефективне проведення ІІ етапу Конкурсу, об’єктивність оцінювання, прозорість підведення підсумків і публічне оголошення результатів;
заповнення Протоколу проведення ІІ етапу Конкурсу у встановленому порядку і своєчасну передачу Протоколу проведення ІІ етапу разом з отриманими від ЗНЗ району (міста) Протоколами проведення І етапу в регіональний організаційний комітет, а копії Протоколу проведення ІІ етапу – в управління освіти і науки обласної державної адміністрації і в обласну бібліотеку для дітей;
інформування переможців ІІ етапу і їхніх батьків про умови і місце проведення ІІІ етапу Конкурсу і супровід їх в обласну бібліотеку для дітей;
розповсюдження інформації і висвітлення проведення і підсумків Конкурсу у місцевих ЗМІ.
 
У визначений час всі переможці І етапу із ЗНЗ району (міста) збираються для змагання і підведення підсумків ІІ етапу, де розповідають про свого улюбленого літературного героя, відповідають на запитання.
 
Члени журі оцінюють виступи учасників за 12-бальною шкалою і обирають двох переможців – по одному з 6 і 7 класів, які отримують звання «Найкращий читач району (міста) – 2009» і продовжують боротьбу в ІІІ етапі Конкурсу.
 
ІІІ етап проводиться під час Тижня дитячого читання 23-27 березня 2009 року в обласних бібліотеках для дітей.
 
Відповідальним за проведення ІІІ етапу Конкурсу є обласний організаційний комітет, який забезпечує:
 
контроль отримання Протоколів проведення І і ІІ етапів Конкурсу;
визначення дати підведення підсумків ІІІ етапу і доведення її до відома відповідальних за проведення ІІ етапу членів районного (міського) організаційного комітету;
інформування організаторів Конкурсу – Міністерство освіти і науки України, Національну бібліотеку України для дітей, Громадську організацію «Форум видавців» – про дату проведення ІІІ етапу;
розроблення сценарію проведення змагання і урочистого підведення підсумків ІІІ етапу Конкурсу;
запрошення вчителів, батьків, представників органів місцевого самоврядування, ЗМІ, громадських діячів до участі в проведенні ІІІ етапу Конкурсу;
ефективне проведення ІІІ етапу Конкурсу, об’єктивність оцінювання, прозорість підведення підсумків і публічне оголошення результатів;
заповнення Протоколу ІІІ етапу Конкурсу у встановленому порядку;
розповсюдження інформації і висвітлення проведення і підсумків Конкурсу у місцевих і всеукраїнських ЗМІ.
 
Обласний організаційний комітет забезпечує розроблення питань літературної вікторини з метою визначення рівня знань учасників ІІІ етапу з сучасної і класичної української й світової літератури для дітей та їх загальної ерудованості.
 
За результатами вікторини члени журі визначають двох переможців – по одному з 6 і 7 класів, які отримують звання «Найкращий читач України-2009» і головний приз.
 
Відповідальні за проведення ІІІ етапу організаційні комітети АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя контролюють формування пакету звітних матеріалів і своєчасну передачу Громадській організації «Форум видавців»:
 
Протоколів проведення І, ІІ і ІІІ етапів Конкурсу;
звітів про проведення Конкурсу в АР Крим, областях, містах Києві і Севастополі (кількість місць проведення, кількість учасників, аналіз);
сценаріїв підведення підсумків ІІІ етапу Конкурсу;
інформацію про переможців ІІІ етапу: прізвище, ім’я, по батькові дитини і її батьків, повна домашня адреса, домашній і мобільний телефони; копії свідоцтв про народження переможців ІІІ етапу і копію паспорта супроводжуючої особи (1, 2 і сторінка з пропискою).
 
Усі підсумкові матеріали Конкурсу мають бути надіслані на адресу Громадської організації «Форум видавців» до 1 квітня 2009 р.
 
ІV етап Конкурсу – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія» – проводиться 7-9 травня 2009 року у Львові.
 
Відповідальний за проведення IV етапу Конкурсу – Громадська організація «Форум видавців», яка:
 
контролює отримання підсумкових матеріалів проведення Конкурсу в АР Крим, областях, містах Києві і Севастополі;
подає інформацію про проведення Конкурсу в місцеві і всеукраїнські ЗМІ;
визначає дату проведення IV етапу та доводить її до відома обласних організаційних комітетів;
розробляє програму проведення IV етапу;
запрошує двох переможців з кожної області України, АР Крим, міст Києва і Севастополя і супроводжуючих їх осіб до участі в IV етапі Конкурсу.
 
Оцінювання учасників Конкурсу здійснюється окремо для учнів 6 і 7 класів за такими показниками:
 
читацька активність (кількість прочитаних книжок від дати оголошення конкурсу за записами в книжковому щоденнику);
вміння аргументовано висловлювати свою думку щодо прочитаного з використанням відповідних цитат із тексту;
вміння інтерпретувати й творчо переосмислювати прочитане;
загальний рівень ерудиції;
артистизм у виступі, творчий підхід до його підготовки.
 
Кожен з показників оцінюється окремо від 0 до 2 балів. Голосування проводиться відкрито. При підведенні підсумків враховується середній бал учасників. Додаткові 2 бали отримують учасники, які для розповіді обрали книжки, що не входять до шкільної програми. Максимальна кількість балів – 12.
 
Якщо два чи більше учасників кожної вікової категорії набрали однакову кількість балів, вони відповідають на додаткові запитання членів Журі. Перемагає той учасник, який дасть більше правильних відповідей.
 
Рішення Журі оголошується публічно відразу ж після закінчення змагання, а підписаний Протокол передається відповідальному за проведення етапу.
 
Переможці Конкурсу нагороджуються почесними дипломами від організаторів:
 
I етапу – «Найкращий читач школи (гімназії, ліцею)-2009»;
 
II етапу – «Найкращий читач району/міста-2009»;
 
III етапу – «Найкращий читач України-2009» .
 
Дипломи вручаються відразу ж після підведення підсумків чергового етапу. Рекомендується вручати переможцям книжки як нагороду за перемогу в кожному етапі конкурсу.
 
Організатори конкурсу беруть на себе зобов’язання забезпечити книжками для нагородження переможців ІІ та ІІІ етапів. Ці книжки, отримані від українських видавництв-партнерів Конкурсу, будуть вручені під час проведення ІІІ етапу.
 
Організатори Конкурсу забезпечують переможцям ІІІ етапу участь у фестивалі дитячого читання, який відбудеться в травні 2009 р. у Львові.
 
За активну роботу організатори Конкурсу відзначають шкільні, районні, міські і обласні дитячі бібліотеки, районні, міські управління освіти та інші установи, які були залучені до проведення Конкурсу.
 
Проведення І – ІV етапів Конкурсу фінансується за рахунок місцевих бюджетів. Рекомендується залучати до підтримки Конкурсу юридичних і фізичних осіб, котрі можуть надати узгоджену з організаторами суму коштів або ж безоплатні послуги чи подарунки, які будуть вручені переможцям Конкурсу.
 
Джерело: Міністерство освіти і науки України
Категория: Листи МОН України | Добавил: admin
Просмотров: 2472 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Категории каталога
Закони, укази, розпорядження [37]
Закони, укази, розпорядження у сфері бібліотечної справи та освіти України
Положення [8]
Положення в сфері бібліотечної справи
Інструкції [9]
Правила, порядок, норми [10]
Роз'яснення [8]
Стандарти [3]
Листи МОН України [15]
Оплата праці [27]
Програми [0]
Форма входу
Пошук
Наші друзі

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 705
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2024