Понеділок, 26.06.2017, 12:32
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Нормативно-правова база у сфері бібліотечної справи

Головна » Файлы » Офіційні документи » Роз'яснення

Розрахунок за угодою сторін
[ ] 08.07.2009, 16:06
Розрахунок за угодою сторін
 
Я звільнилася з роботи за угодою сторін. Однак належну мені заробітну плату виплачувати відмовляються, посилаючись на відсутність у необхідному обсязі місячного фонду оплати праці. Поясніть, чи буде правомірно, якщо адміністрації підприємства розраховуватиметься зі мною помісячно частинами?

Маргарита Сулима.
Умань.


Такі дії з боку адміністрації підприємства будуть прямим порушенням ваших трудових прав. Адже стаття 116 Кодексу законів про працю України (КЗпП) прямо передбачає, що в разі звільнення працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, провадиться в день звільнення.

У тому випадку, якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

У разі спору про розмір сум, які належать до виплати звільненому працівникові, адміністрація підприємства в будь-якому разі повинна в зазначений у 116 статті КЗпП строк виплатити не оспорювану нею суму.

На виконання вищезгаданої норми стаття 117 КЗпП України встановлює відповідальність за затримання розрахунку при звільненні працівника. Тобто в разі невиплати з вини адміністрації підприємства належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 КЗпП, за відсутності спору про їхній розмір підприємство повинне виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримання по день фактичного розрахунку.

Богдан Лавренюк.
Категория: Роз'яснення | Добавил: admin
Просмотров: 4196 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Категории каталога
Закони, укази, розпорядження [37]
Закони, укази, розпорядження у сфері бібліотечної справи та освіти України
Положення [8]
Положення в сфері бібліотечної справи
Інструкції [9]
Правила, порядок, норми [10]
Роз'яснення [8]
Стандарти [3]
Листи МОН України [15]
Оплата праці [27]
Програми [0]
Форма входу
Пошук
Наші друзі

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 672
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2017