Понеділок, 18.06.2018, 21:20
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Нормативно-правова база у сфері бібліотечної справи

Головна » Файлы » Підручники » Накази МОН

Порядок забезпечення учнів підручниками
[ ] 27.12.2007, 08:25
Про затвердження Порядку забезпечення учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів підручниками та навчальними посібниками
 
Міністерство освіти і науки України (МОН)
 
Наказ № 442/311/155 від 24.12.1999
 
 
Про затвердження Порядку забезпечення учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів підручниками та навчальними посібниками
 
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами МОН N 584/372/169  від 08.08.2001 N 202/254/69 від 03.04.2003 )
 
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 1999 року N 714 "Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 1998 р. N 1128"
 
Н А К А З У Є М О:
 
1. Затвердити Порядок забезпечення учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів підручниками та навчальними посібниками (додається).
 
2. Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, управлінням освіти обласних, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій провести організаторську роботу на місцях щодо введення в дію Порядку забезпечення учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів підручниками та навчальними посібниками, забезпечити контроль за його неухильним виконанням.
 
3. Контроль за виконанням Порядку покласти на заступника міністра освіти А.Г.Богомолова, заступника міністра фінансів В.М.Матвійчука, заступника міністра економіки О.С.Яременка.
 
Міністр освіти В.О.Зайчук
Міністр фінансів І.О.Мітюков
Міністр економіки В.В.Роговий
 
Затверджено Наказ Міністерства освіти України,
Міністерства фінансів України,
Міністерства економіки України 24.12.99 N 442/311/155
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 січня 2000 р. за N 14/4235
 
Порядок забезпечення учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів підручниками та навчальними посібниками
 
1. Загальні положення
 
1.1. Цей Порядок розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 1999 р. N 714 "Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 1998 р. N 1128".
 
1.2. Учні загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів забезпечуються підручниками та навчальними посібниками з бібліотечних фондів шкільних підручників та навчальних посібників.
 
1.3. У навчальних закладах освіти використовуються шкільні підручники та навчальні посібники, що мають відповідний гриф Міносвіти України.
 
( Пункт 1.4 виключено на підставі Наказу МОН N 202/254/69 від 03.04.2003 )
 
 1.5. Фізичні та юридичні особи, які бажають придбати шкільні підручники та навчальні посібники у власність або для подальшого їх передавання до навчального закладу, придбавають їх у вільному продажу. За рахунок додатково виділених коштів з місцевих бюджетів у вільному продажу можуть бути придбані лише ті шкільні підручники та навчальні посібники, які мають відповідний гриф Міносвіти України.
 
1.6. Шкільні підручники та навчальні посібники бібліотечних фондів використовуються у навчально-виховному процесі не менше п'яти років.
 
2. Випуск і доставлення шкільних підручників та навчальних посібників за кошти Державного бюджету України
 
2.1. Випуск шкільних підручників і навчальних посібників, у тому числі навчальних посібників серії "Шкільна бібліотека", за рахунок Державного бюджету України здійснюється на умовах державного замовлення, визначених Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2000 р. N 1469 "Про організаційні заходи щодо функціонування системи державних закупівель" та постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. N 266  "Про порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням. ( Пункт 2.1 в редакції Наказу МОН N 584/372/169 від 08.08.2001 )
 
2.2. Міністерство освіти Автономної Республіки Крим, управління освіти обласних, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій, районні та міські відділи освіти, загальноосвітні і професійно-технічні навчальні заклади щорічно у квітні-травні проводять аналіз придатних для використання підручників і посібників бібліотечних фондів, порівнюють їх з реальною потребою учнівських контингентів, здійснюють (при потребі) перерозподіл книг між середніми навчальними закладами.
 
2.3. Міністерство освіти України щороку до 1 вересня надсилає Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, управлінням освіти обласних, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій Бланк замовлення на видання підручників та навчальних посібників за рахунок коштів Державного бюджету України до наступного навчального року (додаток 1). Заповнений Бланк замовлення повертається у Міністерство освіти України до 1 листопада поточного року.
На підставі одержаних від органів освіти замовлень визначаються перелік назв і тиражі видань, передбачених до випуску на відповідний навчальний рік. Даний перелік затверджується колегією Міністерства освіти України до 30 грудня поточного року.
 
2.4. Міністерство освіти і науки України згідно із затвердженим переліком видань та передбаченими в Державному бюджеті України на поточний рік асигнуваннями на їх виготовлення укладає протягом року в міру надходження коштів угоди з видавництвами терміном до 5 місяців на випуск підручників та навчальних посібників, у тому числі навчальних посібників серії "Шкільна бібліотека", для формування бібліотечних фондів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів. ( Пункт 2.4 в редакції Наказу МОН N 584/372/169 від 08.08.2001 )
 
2.5. Зазначені в пункті 2.4 цього Порядку угоди є підставою для перерахування коштів із Державного бюджету відповідним видавництвам. Кошти перераховуються на умовах, визначених чинним законодавством, у розмірах, необхідних для оплати редакційних витрат, закупівлі паперу та інших витратних матеріалів, але не більше 70 відсотків вартості всієї угоди. Остаточний розрахунок за угодою здійснюється після прийняття Міністерством освіти і науки України готової продукції. ( Пункт 2.5 в редакції Наказу МОН N 584/372/169 від 08.08.2001 )
 
2.6. Доставлення підручників та навчальних посібників (у тому числі навчальних посібників серії "Шкільна бібліотека"), виданих за державним замовленням, здійснюється за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на їх видання та придбання, підприємствами, з якими укладено угоди, до обласних центрів, міст Сімферополя, Києва і Севастополя. У межах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя доставлення здійснюється Міністерством освіти Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій за рахунок бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя. ( Пункт 2.6 в редакції Наказу МОН N 584/372/169 від 08.08.2001 )
 
3. Порядок вільного продажу підручників і навчальних посібників
 
3.1. Міністерство освіти України щорічно розробляє та надсилає Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, управлінням освіти обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій Бланк замовлення на придбання підручників і навчальних посібників у вільному продажу (додаток 2), який заповнюється і повертається до Міністерства освіти України в порядку та в терміни, що встановлені для його заповнення, зазначеному в пункті 2.3 цього Порядку.
 
3.2. Міністерство освіти України отриману інформацію про можливі обсяги реалізації шкільних підручників та навчальних посібників доводить до відома видавництв.
 
3.3. Видавництва самостійно визначають обсяги й номенклатуру випуску шкільних підручників та навчальних посібників за власні кошти та реалізовують свою продукцію згідно з чинним законодавством.
 
Директор Методично-видавничого центру організації випуску та доставки освітянської літератури
Т.Б.Харламова

Категория: Накази МОН | Добавил: admin
Просмотров: 3185 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Категории каталога
Накази МОН [8]
Офіційні листи [1]
Форма входу
Пошук
Наші друзі

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 692
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2018