Середа, 21.02.2018, 05:01
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Головна » 2013 » Квітень » 4 » Встигніть передплатити «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» № 5/2013
Встигніть передплатити «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» № 5/2013
13:42


Р е д а к ц і я  ж у р н а л у

ШКІЛЬНИЙ БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР

Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації:КВ№ 16396-4868-Р від 23.02.2010

03680, м. Київ, вул. Горького. 172, оф. 720. Телефон /факс (044) 528-28-60; 528-28-75; 528-22-16

E-mail: red@libcenter.com; bizred@ukr.net

Передплатний індекс журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. Повне видання» — 49563 

№ 14 від 3 квітня 2013 р.

Шановні колеги!

 Повідомляємо Вас про підготовку тематичного випуску журналу-інновації «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» № 5/2013, присвяченого питанням підготовки до нового навчального року початкової школи. І хоча до осені ще доволі часу, редакція журналу вже розпочала друкувати матеріали, які допоможуть учителям ґрунтовно підготуватися до роботи в нових умовах. Зацікавленість вчителів викликала публікація, вміщена в № 1 за 2013 рік щодо особливостей роботи за новим букварем (авт.: В.О. Науменко, М.Д. Захарійчук) (додається у вкладенні).

З наступного 2013/2014 навчального року опановувати навчальний зміст за новими програмами та підручниками будуть другокласники та п’ятикласники. Тож, починаючи з № 5/2013 журналу ми запропонуємо нашим читачам безліч актуальних інформаційних, бібліографічних та методичних матеріалів практичного спрямування, що відображають нові підходи до навчального процесу в умовах реалізації нових освітніх стандартів.

Зокрема, в травневому випуску журналу до уваги вчителів початкової школи публікації авторів нових підручників для 2-го класу: В.О. Науменко («Літературне читання»), М.Д. Захарійчук («Українська мова»), Г.П. Лишенко «Математика»; бібліографічні та методичні матеріали фахівців Національної бібліотеки України для дітей, методистів, бібліотекарів та вчителів–практиків. (Анонс окремих публікацій додається).

 «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» — щомісячне інформаційно-методичне та бібліографічне видання для школи, адресоване всім учасникам навчально-виховного процесу. Його ключова мета — сприяння реформуванню інформаційного середовища загальноосвітнього навчального закладу через переорієнтацію діяльності шкільної бібліотеки та активізацію її інформаційної функції.

Журнал виходить у комплекті з компакт-диском, на якому вміщено численні електронні файли різних форматів, що дозволяє значно розширити межі журнальних публікацій, доповнюючи та ілюструючи їх.

Якщо ви ще не стали нашими постійними передплатниками, а випуск журналу, про який йдеться, викликав зацікавлення, ви можете до 10 квітня оформити передплату на журнал у відділеннях «Укрпошти» (передплатний індекс журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. Повне видання» — 49563, вартість одного номера журналу — 62,58 грн), або заповнити бланк редакційного замовлення (додається у вкладенні) і надіслати його до 25 квітня цього року на електронну пошту редакції: red@libcenter.com. Детальніше про журнал та зміст публікацій читайте на нашому сайті: http://libcenter.com/.

 

З повагою та сподіваннями на плідну співпрацю

головний редактор                                                              Лідія Поперечна

 

 

Анонс окремих публікацій журналу

«Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. Повне видання» № 5/2013

Віра НАУМЕНКО

Особливості змісту навчально-методичного комплекту з літературного читання в другому класі (авт. В.О. Науменко)

 У публікації  розкривається структура підручника «Літературне читання», принципи добору текстів для читання, новизна підходів до впорядкування змісту; методичний коментар до книги з літературного читання «Перлинка», зошита з літературного читання. Акцентується увага на методиці роботи з рубриками підручника «Коли твір відкриває свої таємниці», «Завдання зі скриньки…», порівнянні творів різних жанрів на одну і ту саму тему, читанні творів із залученням інших видів мистецтв: живопису, музики.

В електронному додатку пропонуються зразки уроків літературного читання творів пейзажної лірики, оповідання, казки з мультимедійною презентацією.

 Мар’яна ЗАХАРІЙЧУК

Текстоцентричні технології в реалізації завдань опанування навчальним змістом української мови у другому класі

 

Новизна навчального матеріалу підручника «Українська мова», який є логічним продовженням «Букваря» (авт.: М.Д. Захарійчук, В.О. Науменко), — введення текстової основи. Використання текстів у процесі засвоєння мовних знань і формування мовленнєвих умінь і навичок у поєднанні з ілюстраційним матеріалом  підручника сприяють реалізації завдань програми щодо розвитку умінь писемного мовлення. Тематичний підхід щодо відбору текстів на один урок,  що використовуються як дидактичний матеріал для опанування мовно-мовленнєвих умінь, теж є новим у навчальному змісті української мови. Методичні коментарі автора щодо особливостей роботи з підручником проілюстровано наведеними прикладами роботи з навчальним змістом.

Доповнює публікацію календарно-тематичне планування уроків української мови у 2-му класі, що вміщено на компакт-диску.

 

Григорій ЛИШЕНКО

Деякі особливості підручника математики для другого класу (авт.: М.В. Богданович, Г.П. Лишенко)

 Автор, ознайомлюючи вчителів з особливостями навчання другокласників математики за новою програмою, зосереджує увагу на особливостях навчального змісту та структури підручника.

 Леся ХАРІТОНЕНКО

Країна незвичайних мрій, або Практична модель учнівського самоврядування у початкових класах

            Читачам нашого журналу  ім’я вчителя початкових класів Лесі Харітоненко  вже знайоме за публікаціями поурочного планування уроків читання у 3-му класі, про використання методу рухомих картин на уроках читання (№ 8, 9 за 2012 р.) Автор належить до тих педагогів, котрі в постійному творчому пошуку напрацьовують інноваційний педагогічний досвід, щедро діляться ним з колегами. Чергова публікація репрезентує читачам опис проектного впровадження моделі учнівського самоврядування у початкових класах — Країни незвичайних мрій. Стаття проілюстрована добіркою концептуальних документів, що вміщує: Положення про учнівське самоврядування у початкових класах (1–4 класах), Закони функціонування класної держави, Паспорт громадянського зростання учня та ін.

 Людмила Корень

Перший раз у перший клас за новою програмою. Бібліографічний покажчик

Бібліографічний покажчик літератури, укладений методичними та бібліотечними працівниками м. Славутич (Київська обл.) допоможе педагогам у підготовці до роботи з учнями 1-х класів за новим Державним стандартом початкової загальної освіти. В списку зазначені нові нормативні документи, програми,  підручники, коментарі науковців-авторів програм та підручників, календарно-тематичне планування уроків, а також статті з проблем адаптації першокласників до навчання у школі. Посібник містить посилання на видання, які наявні у бібліотечних фондах закладів освіти міста, а також електронний додаток  «Нормативно-правове забезпечення навчально-виховного процесу в 1 класі».

Адресовано директорам та заступникам директорів загальноосвітніх навчальних закладів, педагогічним та методичним працівникам закладів та установ системи освіти, практичним психологам, бібліотекарям, батькам учнів. Текст посібника вміщено на компакт-диску.

Просмотров: 1878 | Добавил: Яна | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Форма входу
Календар 2007
«  Квітень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Пошук
Наші друзі

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 690
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2018