Вівторок, 11.12.2018, 13:00
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Головна » 2007 » Грудень » 23 » Організаційно-діяльнісна гра для бібліотекарів навчальних закладів
Організаційно-діяльнісна гра для бібліотекарів навчальних закладів
00:17
Організаційно-діяльнісна гра для бібліотекарів навчальних закладів
Інформаційна культура як складова професіоналізму бібліотекаря
 
21 грудня 2007 року для бібліотекарів навчальних закладів м.Славутича було проведено організаційно-діяльнісну гру на досить актуальну тему, а саме – «Інформаційна культура як складова професіоналізму бібліотекаря".
 
В наш час, коли суцільна інформатизація суспільства набуває все більшого значення, таке поняття як інформаційна культура особистості стає дедалі актуальнішої і для тих, хто навчається – учнів загальноосвітніх навчальних закладів, і для тих, хто вчить – вчителів та бібліотекарів. Провідна роль у формуванні у користувачів знань, умінь та навичок використання сучасних інформаційних ресурсів належить, перш за все, шкільним бібліотекарям, які по суті є фахівцями з питань задоволення інформаційних потреб як учнів, так і вчителів, організації та управління ресурсами знань, досвіду та інформаційно-бібліотечної підтримки навчально-виховного процесу в школі. Тому дуже важливим сьогодні стає питання підвищення інформаційної культури самих шкільних бібліотекарів.
 
Програмою заходу передбачалося, перш за все, детальне опрацювання бібліотекарями таких термінів і понять як «інформація», «документ», «культура», «інформаційні ресурси», «комп’ютерна грамотність», «засоби комунікації», «інформаційна компетентність» тощо. Під час свого повідомлення Лідія Андріївна Колосай представила теоретичний матеріал у формі комп’ютерної презентації «Інформаційна грамотність бібліотекаря як суб’єкта інформаційного процесу», під час якої бібліотекарі мали можливість не тільки почути та побачити, але й обговорити те чи інше поняття, термін.
 
Після детального опрацювання понять, бібліотекарі мали можливість оцінити власний рівень інформаційної культури, виконуючи вправу «Гора очікувань» та діагностичне тестування щодо рівня власної інформаційної компетентності.
 
Звичайно, що теоретичний матеріал слід закріплювати на практиці. Так, бібліотекарі здійснили Інтернет-мандри разом з Тетяною Едуардівною Яровою, яка за допомогою комп’ютерної презентації надала бібліотекарям інформацію щодо особливостей глобальної мережі Інтернет та здійснення інформаційного пошуку в цій мережі. Також відбулася перша публічна презентація веб-сайту Славутицької асоціації шкільних бібліотекарів. Слід додати, що бібліотекарі із величезним захопленням практикувалися у навичках роботи в Інтернеті та високо оцінили представлений проект.
 
Вже стало доброю традицією проводити методичні заходи для шкільних бібліотекарів спільно з Ю.М.Козленко, фахівцем, бібліотекарем Бібліотечно-інформаційного центру для дітей та юнацтва м.Славутича. Цього разу Юлія Миколаївна представила веб-сайт БІЦ та докладно ознайомила присутніх з таким поняттям як вебліографія. До того ж бібліотекарі отримали спеціально підготовлений для цього заходу вебліографічний покажчик «Інтернет–ресурси на допомогу бібліотечним фахівцям». Сама Юлія Миколаївна є справжнім професіоналом у своїй справі і, звичайно, її рекомендації та консультації завжди стають у нагоді для бібліотекарів навчальних закладів.
 
Час сплинув дуже швидко і зовсім не хотілося закінчувати роботу. Серед пунктів розробленної в груповій роботі програми навчального практикуму з вдосконалення інформаційної грамотності бібліотекарів визначилися такі пріоритетні напрямки, як «Алгоритм інформаційного пошуку в мережі Інтернет», «Інтернет-безпека для користувачів», «Основи роботи в програмах Excel та Access», «Культура мовлення», «Аналітико-синтетична обробка документів» тощо. То ж працювати методичному об’єднанню бібліотекарів навчальних закладів на наступний рік доведеться не менш плідно, ніж цього, вже минаючого року. А натхнення, запалу, енергії, отриманної під час організаційно-діяльнісної гри, бібліотекарям цілком вистачить до наступної зустрічі.
Просмотров: 2046 | Добавил: admin | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Форма входу
Календар 2007
«  Грудень 2007  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Пошук
Наші друзі

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 701
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2018