Неділя, 22.04.2018, 16:37
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Головна » 2009 » Травень » 13 » Визначено переможців ІІ етапу огляду-конкурсу “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття” в рамках "Живи, книго!"
Визначено переможців ІІ етапу огляду-конкурсу “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття” в рамках "Живи, книго!"
20:28
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ СЛАВУТИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ВІДДІЛ ОСВІТИ
 
Н А К А З
від " 30 " квітня 2009 р. № 79
 
Про підсумки міського огляду-конкурсу
індивідуальних і колективних творчих проектів
“БІБЛІОТЕКА ХХІ століття” в рамках
Всеукраїнської акції “Живи, книго!”
 
На виконання наказу відділу освіти виконавчого комітету Славутицької міської ради від 09.10.2009 року № 161 “Про міський огляд-конкурсу індивідуальних і колективних творчих проектів “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття в рамках Всеукраїнської акції “Живи, книго!” з метою пошуку та підтримки інноваційних бібліотечних розробок і технологій, що здійснюють ефективний вплив на процес навчання і виховання, залучення учнівської молоді до проектно-цільової діяльності в загальноосвітніх навчальних закладах пройшли конкурси індивідуальних і колективних творчих проектів.
 
До участі у міському етапі огляду-конкурсу було подано одинадцять робіт. Відповідно до рішення журі конкурсу визначено переможців ІІ міського етапу огляду-конкурсу “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття” за номінаціями: “Бібліогра”, “За сторінками шкільного підручника”, “Web-бібліотека”.
 
У зв’язку із вищезазначеним
 
Н А К А З У Ю:
 
1. Доповідну записку “Про підсумки огляду-конкурсу індивідуальних і колективних творчих проектів “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття” взяти до відома (додаток 1).
 
2. Нагородити дипломом І ступеня переможця ІІ етапу огляду-конкурсу індивідуальних і колективних творчих проектів “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття”:
 
у номінації “За сторінками шкільного підручника”:
 
- навчальну проектну роботу учнів 10 Г класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 “Історичні постаті ХХ століття”.
 
Керівник проекту: Яковенко Тетяна Анатоліївна, вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.
 
3. Нагородити дипломами ІІ ступеня переможців ІІ етапу в огляді-конкурсі індивідуальних і колективних творчих проектів “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття:
 
у номінації “Бібліогра”:
 
- бібліотечний проект „Нестандартне бібліотечне обладнання як форма залучення учнів до читання”.
 
Автор проекту: Дмитренко Наталія Петрівна, завідуюча бібліотекою ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4;
 
- творчий проект „Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.
 
Автори проекту: Іванова Яна Євгеніївна, завідуюча бібліотекою, Якименко Катерина Степанівна, бібліотекар ліцею.
 
у номінації За сторінками шкільного підручника”:
 
- інформаційний проект “Алкоголізм – звичка, чи хвороба?”.
 
Керівник проекту: Олекса Ірина Степанівна, вчитель біології ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4;
 
- навчальний проект учнів 8 А класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 “ Гоголь і географія”.
 
Керівники проекту: Кирпикова Надія Миколаївна, вчитель географії та Мандровний Олександр Миколайович, вчитель російської мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.
 
у номінації ”Web- бібліотека”:
 
- творчий проект „Веб-сайт бібліотеки ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.
 
Автори проекту: Бахметова Надія Олександрівна, завідуюча бібліотекою та Гокова Тетяна Валеріївна, вчитель інформатики ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.
 
4. Нагородити дипломом ІІІ ступеня переможця ІІ етапу в огляді-конкурсі індивідуальних і колективних творчих проектів “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття:
 
у номінації За сторінками шкільного підручника”:
 
- навчальний проект “Із скарбниці казкарів світу”.
 
Автор проекту: Верех Наталія Іванівна, вчитель початкових класів школи ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4.
 
5. Нагородити дипломом І ступеня “Всеукраїнської акції “Живи книго!” у 2008-2009 навчальному році:
 
- колектив загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.
 
6. Нагородити дипломами ІІ ступеня “Всеукраїнської акції “Живи книго!” у 2008-2009 навчальному році:
 
- бібліотеку загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4;
 
- бібліотеку ліцею.
 
7. Нагородити дипломом ІІІ ступеня “Всеукраїнської акції “Живи книго!” у 2008-2009 навчальному році:
 
- бібліотеку загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.
 
8. Церемонію нагородження переможців ІІ етапу огляду-конкурсу провести на загальноміському святі-фестивалі індивідуальних і колективних творчих проектів “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття”.
 
Заступник міського голови,
Завідуючий відділом освіти
О.Б.Линкевич
 
Додаток
до наказу відділу освіти
від 30.04.09 № 79
 
Про підсумки міського огляду-конкурсу індивідуальних і колективних творчих проектів “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття”
в рамках Всеукраїнської акції “Живи, книго!”
 
На виконання наказу відділу освіти виконавчого комітету Славутицької міської ради від 09.10.2008 року № 161 “Про міський огляд-конкурсу індивідуальних і колективних творчих проектів “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття в рамках Всеукраїнської акції “Живи, книго!” з метою пошуку та підтримки інноваційних бібліотечних розробок і технологій, що здійснюють ефективний вплив на процес навчання і виховання, залучення учнівської молоді до проектно-цільової діяльності в загальноосвітніх навчальних закладах пройшли конкурси індивідуальних і колективних творчих проектів.
 
Конкурс проводився за такими номінаціями: “Турбота”, “Партнер”, “Вищий пілотаж”, “За сторінками шкільного підручника”, “Моя бібліотека”, “З інформацією на “ТИ”, “WEB-бібліотека”, „Бібліогра”, “Бібліопреса”.
 
До участі у міському етапі огляду-конкурсу було подано одинадцять робіт від ЗОШ № 1, 2, 3, 4 та ліцею у номінаціях: “За сторінками шкільного підручника”, “Бібліогра”, “З інформацією на “ТИ”, “WEB-бібліотека”.
 
Номінації “Турбота”, “Партнер”, “Вищий пілотаж”, “Моя бібліотека” та “Бібліопреса” не були представлені роботами.
 
Аналіз конкурсних робіт засвідчив про високий інтерес до запровадження у навчально-виховний процес таких нових педагогічних технологій як метод проектів.
 
Абсолютним переможцем огляду-конкурсу стала навчальна проектна робота учнів 10 Г класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 „Історичні постаті ХХ століття”(керівник проекту Яковенко Тетяна Анатоліївна, вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Дана робота може бути класичним зразком навчального учнівського проекту.
 
Журі конкурсу відзначає високий методичний, змістовий і навчально-організаційний рівень таких робіт: „Гоголь і географія” (керівники проекту: Кирпикова Надія Миколаївна, вчитель географії та Мандровний Олександр Миколайович, вчитель російської мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1); “Алкоголізм – звичка, чи хвороба?” (Керівник проекту: Олекса Ірина Степанівна, вчитель біології ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4); “Нестандартне бібліотечне обладнання як форма залучення учнів до читання” (автор проекту: Дмитренко Наталія Петрівна, завідуюча бібліотекою ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4), ”„Ми вшановуємо пам’ять Шевченка” (керівники проекту Іванова Яна Євгенівна, завідуюча бібліотекою та Якименко Катерина Степанівна, бібліотека ліцею), “Веб-сайт бібліотеки” (автори проекту: Бахметова Надія Олександрівна, завідуюча бібліотекою та Гокова Тетяна Валеріївна, вчитель інформатики ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.) Їх автори чітко розуміють сутність проектної діяльності, дотримуються вимог до етапів проектування, роботи мають чітко виражений кінцевий результат.
 
Проте зміст окремих робіт не завжди відповідає змістові заявлених номінацій, у представлених матеріалах невдало сформульована тема і мета проекту, не прослідковуються етапи роботи над проектом; у деяких роботах відсутні елементи самостійності і новизни.
 
При виборі тем та ідей для проектної діяльності часто не актуалізується ключова мета конкурсу: стимулювання самостійної роботи з джерелами інформації, формування інформаційних компетентностей учнів, підвищення престижу книги, читання та бібліотеки навчального закладу.
 
Однак, не зважаючи на зазначені недоліки, слід відмітити, що проведення Всеукраїнської акції “Живи, книго!” у такий спосіб дозволяє активізувати творче мислення педагогічних та бібліотечних працівників, стимулює учнів до пошуково-дослідницької роботи, актуалізує потребу у читанні, сприяє прищепленню молоді потягу до знань.
 
Журі конкурсу визначило переможців ІІ міського етапу огляду-конкурсу “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття” за номінаціями: : “За сторінками шкільного підручника”, “Бібліогра”, “З інформацією на “ТИ”, “WEB-бібліотека”.
 
Відповідно до п. 7.5 Положення про огляд-конкурс індивідуальних і колективних творчих проектів “БІБЛІОТЕКА ХХІ століття” в рамках Всеукраїнської акції “Живи, книго!” окремо за критеріями, розробленими оргкомітетом, оцінювалася участь кожного навчального закладу в огляді-конкурсі “Живи, книго!”.
 
Узагальнені матеріали про хід акції “Живи, книго!” подали навчальні заклади: ЗОШ № 1, 2, 4 та ліцей. Журі звертає увагу оргкомітетів навчальних закладів на дотримання вимог до оформлення ділових паперів, опису досвіду, оформлення розробок навчальних занять та позакласних і бібліотечних заходів, а також на врахування критеріїв оцінювання даних матеріалів при їх підготовці.
 
За результатами рішення журі переможцем ІІ (міського) етапу Всеукраїнської акції “Живи, книго!” у 2008-2009 навчальному році став колектив загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.
 
Таблиця 1.
 
Навчальний заклад
Всього подано робіт
Кількість номінацій
Відзначено нагородами
Кількість балів за узагальнені матеріали
Результати Всеукраїнської акції “Живи, книго!”
ЗОШ № 1
2
1
2
93,4
Диплом
І ступеня
ЗОШ № 2
2
2
1
68,4
Диплом
ІІІ ступеня
ЗОШ № 3
1
1
-
-
-
ЗОЩ № 4
5
2
3
88
Диплом
ІІ ступеня
ліцей
1
1
1
87,4
Диплом
ІІ ступеня
Всього:
11
4
7
  
  
 
 
Таблиця 2.
  
Назва номінації
Кількість представлених робіт
Кількість переможців
Диплом І ступеня
Диплом ІІ ступеня
Диплом ІІІ ступеня
“Турбота”
-
-
-
 
“Партнер”
-
-
-
 
“Вищий пілотаж”
-
-
-
 
“Моя бібліотека”
-
-
-
 
“За сторінками шкільного підручника”
7
1
2
1
“З інформацією на “Ти”
1
-
-
-
„Бібліогра"
2
-
2
-
“Web-бібліотека”
1
-
1
-
Всього
11
1
5
1

 

Л.А.Колосай,
методист ММЦ
Просмотров: 1443 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Форма входу
Календар 2007
«  Травень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Наші друзі

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 690
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2018