Неділя, 18.02.2018, 03:24
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Головна » 2012 » Травень » 7 » ПІДРУЧНИКАМИ БУДЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНИЙ КОЖЕН ПЕРШОКЛАСНИК
ПІДРУЧНИКАМИ БУДЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНИЙ КОЖЕН ПЕРШОКЛАСНИК
09:28

Рік у рік через некомпетент­ність і поверхневе недоско­нале вивчення питання засоби масової інформації висвітлюють недостовірну інформацію щодо закупівлі Міністерством освіти і науки, молоді та спорту підруч­ників. Ситуацію прокоментува­ла прес-служба Інституту іннова­ційних технологій і змісту освіти.

Відповідно до Закону України «Про освіту» громадяни України мають право на безплатну осві­ту в усіх державних навчальних закладах. Отже, МОНмолодьспорту забезпечує випуск підручників, посібників, методичної літератури та безкоштовно пере­дає їх до навчальних закладів.

Продажу підлягають лише ті книжки, що стали переможцями Всеукраїнського конкурсу руко­писів підручників. Оскільки пе­реможцями стають саме руко­писи авторів (які створюються відповідно до навчальних про­грам і планів), то вартість під­ручника охоплює технологічний процес його виготовлення (кіль­ка етапів) і складається не тіль­ки з ціни на папір, картон, плівку та поліграфію, а ще й з редак­ційних і загально видавничих (авторські, художні гонорари, розроблення оригінал-макетів) витрат. Вартість кожного підруч­ника також залежить від накла­ду, тобто чим менший тираж, тим більший відсоток витрат у загаль­ній вартості підручника. А тираж визначається відповідно до про­гнозованої кількості учнів на на­вчальний рік. На підставі даних, обласних управлінь освіти і на­уки, визначається розрахункова потреба в підручниках для учнів перших класів шкіл з навчанням українською, російською та мо­вами національних меншин. Тож відомо, що нині кількість май­бутніх першокласників, які ви­вчатимуть українську в школах з навчанням польською мовою — 302, з навчанням молдовською мовою — 371. На відміну від обов’язкового вивчення англій­ської у перших класах (217 616), прогнозований контингент пер­шокласників, які вивчатимуть іс­панську мову становить 274 учні.

Якщо проаналізувати оголо­шення щодо процедури закупівлі в одного учасника, опубліковано­го у бюлетені «Вісник державних закупівель», то можна виявити залежність ціни від тиражу на­вчальних книжок, що підлягають закупівлі. Так, наприклад, підруч­ник з української мови для за­гальноосвітніх закладів з навчан­ням польською мовою (1-й клас) при накладі 302 примірники ко­штує 647,09 гривні, а ціна під­ручника з англійської мови для загальноосвітніх навчальних за­кладів(1-й клас) при тиражі 217 616 примірників — лише10,81 гривні.

Щодо застосування «неконкурентної процедури закупівлі». Закупівля підручників відбувала­ся відповідно до Закону Украї­ни «Про здійснення державних закупівель». За його положеннями, при закупівлі творів мис­тецтва або закупівлі, пов’язаній із захистом прав інтелектуаль­ної власності, має застосовува­тись процедура закупівлі в од­ного учасника. Будь-яка інша процедура закупівлі спричини­ла б порушення прав авторів, які захищаються Законом Укра­їни «Про авторське право та су­міжні права».

У подальшому, звертаємося з проханням перед висвітленням будь-якої інформації в засобах масової інформації, кваліфікова­но, відповідально та ретельно ви­вчати питання, перевіряти фак­ти і використовувати право на звернення до компетентних ор­ганів для отримання достовірної інформації.

Максим КОРОДЕНКО, Людмила МЕДВЕДСЬКА, Дмитро ШУЛІКІН // Освіта України. - 2012 . - № 14

pedpresa.com

Просмотров: 984 | Добавил: Яна | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Форма входу
Календар 2007
«  Травень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Пошук
Наші друзі

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 690
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2018