Вівторок, 05.11.2024, 23:37
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Оголошення та новини

Головна » Доска объявлений » Різне » В Україні

Жива бібліотека в Україні
Информация | 11.04.2008, 21:10
Жива бібліотека, в якій у книг є душа

З нагоди Міжнародного Всесвітнього дня пам’яті людей, які загинули від СНІДу, 18 травня програма Волонтери ООН в Україні у співпраці з Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД організовують проект "Жива бібліотека".

В основі даної ініціативи лежить віра в те, що особисте спілкування між представниками громадськості та різноманітних груп здатне привернути увагу суспільства до стереотипів, зменшити рівень упередженості та забезпечити побудову багатогранного суспільства. Цей проект було започатковано за підтримки Ради Європи, і своє втілення він знайшов у таких країнах як Норвегія, Фінляндія, Швеція, Ісландія, Португалія, Польща, Угорщина та Чехія. Перша «Жива бібліотека» в Україні відкриється цього року, і ми запрошуємо вас приєднатися до цієї цікавої ініціативи.

Жива бібліотека (ЖБ) працює у такий самий спосіб, як і звичайна добре нам відома бібліотека – читачі звертаються до бібліотеки, заповнюють картки читачів, обирають бажану книгу та позичають її на певний час. Прочитавши книгу, читач повертає її в бібліотеку та, за бажанням, бере іншу. Єдине, що відрізняє Живу бібліотеку від звичайної, це той факт, що її книги не звичні паперові продукти, а живі люди. Вони представляють різноманітні групи нашого суспільства, які часто зазнають упередженого відношення та потерпають від стереотипів; люди, які стають жертвами дискримінації або соціального виключення.

З кого складається Жива бібліотека?

Книга – це людина, яка через своє етнічне походження, релігійні погляди, професію, стан здоров’я, сексуальну або соціальну приналежність є відокремленою. Ця людина готова відкрити свій статус за допомогою розмови, обговорення та дискусії із спірних питання з Читачем.

Наприклад, в Книг можуть бути такі назви: ВІЛ-позитивна людина, шукач притулку, біженець, колишній споживач наркотиків, феміністка, мусульманин, священик, єврей, державний службовець, гомосексуал, лесбіянка, журналіст, безробітний, міліціонер, вегетаріанець, соціальний працівник тощо.

Читач – будь-який відвідувач Живої бібліотеки, який зацікавлений дізнатись більше про конкретну групу, що її представляє Книга, або бажає поставити заборонене питання в необразливій формі і сприятливій дружній атмосфері.

Бібліотекар – людина, яка сприяє розмові Книги та Читача. Він може пояснити концепцію та правила Живої бібліотеки, а також відповідає за технічні деталі (слідкує за часом, реєстрацією, збором опитувальних форм читачів, і т.д.).

Як?

* Читач приходить та реєструється в ЖБ.
* Він/вона обирає з каталогу Книгу, що його зацікавила.
* Читач підписом засвідчує свою згоду з Правилами позики, аби забезпечити конфіденційність – завдання Бібліотекаря.
* Починається Читання (Книга та Читач). Читання в Живій бібліотеці означає обговорення тих аспектів, що цікавлять, того що хотілось би дізнатись про Книгу, та тих деталей, якими обрана Книга може поділитися
* Читання кожної Книги є обмеженим за часом


Джерело : Волонтери ООН в Україні

Автор : Анна Бєлоусова
Добавил: admin | Контактное лицо: admin
Просмотров: 1023 | Размещено до: 11.05.2008 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Друзья сайта

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Наше опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 705
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2024