Славутицька Асоціація Шкільних Бібліотекарів

Середа, 22.05.2019, 18:36
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

  Славутичская Ассоциация Школьных Библиотекарей

                                                     Slavutich Association of School Librarians

                                                                                                                    07100 Україна, Київська область, м.Славутич
                                                                                                                    вул. 77 Гвардійської дивізії, 1
                                                                                                                    тел.+38(04479)24125
                                                                                                                    e-mail: sasl_2007@ukr.net            
                                                                                                                                                                 Бібліотекарі всіх шкіл, єднайтесь!
 

Про асоціацію

 
Ідея створення САШБ
 
Ідея створення асоціації  шкільних бібліотек  України лунала в колах провідних фахівців галузі досить давно. Однак, до сьогодні такої структури не було. 
Шкільні бібліотеки – найчисельніша мережа бібліотек України – понад 20 тисяч.
Впродовж багатовікової історії бібліотека в школі була і є нині найважливішим культурно-освітнім, виховним та науково-методичним центром, який виконує функцію інформаційного супроводу навчальної і освітньої діяльності.
Однак, сьогодні вона починає суттєво відставати від змін у суспільстві. Недолугість нормативно-правової бази, відсутність фінансових витрат на утримання бібліотек навчальних закладів, невизначеність соціального статусу їх працівників гальмують їх розвиток. Шкільна бібліотека здебільшого знаходиться на задвірках розвитку школи, а шкільні бібліотекарі роз’єднані, соціально і професійно не захищені.
Аналіз запитань, котрі надходять до рубрики «Юридична консультація» в педагогічних виданнях підтверджує, що нерозв’язаних питань у бібліотекарів більше ніж достатньо. Це і невизначеність в оплаті праці, і в процедурі проведення атестації шкільних бібліотекарів. В кожному регіоні, в кожному навчальному закладі чиновники трактують нормативні документи на свій розсуд. Вкрай необхідні чіткі інструкції і роз’яснення із застосування нормативно-правових документів Міністерства культури і туризму України в закладах освіти. 
Масштаби проблеми настільки великі, що необхідність у створенні такої громадської трибуни як асоціація   давно назріла. Адже в нашій з вами сфері відсутня інфраструктура, котра б лобіювала інтереси шкільних бібліотек в органах державної влади. Особливо це актуально  в умовах відсутності органу  в структурі  Міністерстві освіти і науки України з питань функціонування шкільних бібліотек.
 
  Що може асоціація?  
 • асоціація – це можливість змінити професійну самосвідомість і продемонструвати реальну силу, від якої залежить подальший успішний розвиток як бібліотечної справи, так і освіти в цілому;
 • асоціація – це реальний механізм впливу на формування  бібліотечної політики, визначення  місії  бібліотеки в навчальному закладі;
 • асоціація – це можливість привернути увагу до потреб бібліотеки, можливість змінити ставлення до неї як бібліотечної так і педагогічної громадськості;
 • асоціація – це можливість поповнювати знання, обмінюватися досвідом, ділитися проблемами, спільно з колегами розробляти і впроваджувати нові технології, реалізувати різноманітні проекти, це стимул до творчого зростання;
 • ü  асоціація – це захист професійних і соціальних прав бібліотечних працівників.
28 серпня 2007 року  ми одержали свідоцтво про державну реєстрацію і свій власний номер в Єдиному реєстрі юридичних осіб. Цьому передувала велика, тривала і копітка робота.
23 жовтня 2006 року в ході круглого столу, проведеного в рамках відзначення Міжнародного дня шкільних бібліотек, було прийнято рішення створити міську асоціацію. Організаційна робота тривала майже рік: розробка і обговорення уставу, проведення установчих зборів, одержання свідоцтва про державну реєстрацію, облік у різноманітних фондах і т.д. Ця робота сьогодні ще триває. Однак  гордість від  того, що тепер ми – асоціація, потужна  впливова сила, спроможна розв’язати будь-яку проблему, додає нам оптимізму і віри в свої власні сили.
  
Мета і завдання асоціації
Відповідно до статутних документів основна мета нашої діяльності – консолідація зусиль працівників бібліотек навчальних закладів міста для захисту загальних інтересів і досягнення спільних цілей в напрямку модернізації бібліотечно-інформаційного супроводу освітньої галузі, забезпечення конституційних прав користувачів на доступ до інформації.
ü 
Виходячи із мети, ми ставимо перед собою такі завдання:
 • формування в суспільстві усвідомлення пріоритету бібліотеки як важливого центру соціально-культурного, економічного та міжнародного спілкування, привернення уваги міської громади до її проблем;
 • сприяння вдосконаленню бібліотечного законодавства, органiзацiї та управлiння бiблiотечною справою, здійсненню в суспільстві принципів свободи та повноти iнформацiї, розвитку та збагаченню інформаційного ринку;
 • сприяння формуванню i зберіганню документально-iнформацiйних ресурсів, забезпеченню доступу користувачів до всього обсягу накопичених в бібліотеках знань та інформації;
 • підтримка інноваційної діяльності бібліотекарів навчальних закладів м. Славутича;
 • модернізація бібліотек навчальних закладів на основі впровадження  досягнень вітчизняного і світового досвіду діяльності шкільних бібліотекарів;
 • підвищення рівня професійної кваліфікації і культури бібліотекаря навчального закладу;
 • здійснення інших заходів для вирішення теоретичних і практичних проблем розвитку освітянських бібліотек.

 

Сьогодні шкільній бібліотеці щоб вижити, а тим паче відповідати потребам навчального процесу, необхідно заявити про себе як про установу, спроможну забезпечити якісне задоволення потреб користувачів.
Ми усвідомлюємо, що діяльність шкільних бібліотек має бути помітною, а це неможливо без наполегливої та кропіткої роботи з підвищення її соціального статусу. Пріоритетними напрямками, що визначають бібліотечну політику в місті для нас  є:
 • аналіз і прогнозування розвитку системи освітянських бібліотек;
 • організація і керування організаційними процесами в шкільній бібліотеці;
 • створення системи безперервної освіти бібліотечних працівників;
 • розвиток професійних контактів.Ми глибоко переконані в тому, що шкільна бібліотека повинна перебувати в сфері відповідальності як місцевих так і державних органів влад.
І тому ми намагаємося донести до громадськості, що шкільні бібліотеки і шкільні бібліотекарі –  це важливо!
 
Для реалізації цієї мети ми виступаємо з різноманітними ініціативами, а саме:
 • широке відзначення Міжнародного дні шкільних бібліотек;
 • презентація діяльності шкільних бібліотек в засобах масової інформації;
 • соціальне партнерство з різноманітними громадськими об’єднаннями, установами, підприємствами та організаціями;
 • розробка цільових  проектів і комплексних програм, спрямованих на просування читання і інформаційної грамотності;
 • організація різноманітних акцій, творчих конкурсів тощо.
 
 Серед першочергових заходів, які САШБ має намір вжити для реалізації своєї місії:
 
 • ініціювання через асоціацію оновлення нормативно-правової бази для бібліотек навчальних закладів;
 • виконання соціальних проектів на замовлення органів місцевої влади
 • проведення круглих столів, дискусій, виставок тощо.
 
Діяльність асоціації не обмежується межами Славутича. Сьогодні нами налагоджені контакти з Міжнародною асоціацією шкільних бібліотек, зокрема, через її Європейську дирекцію.
 
І наостанок,  ще кілька рекомендацій Міжнародної конференції "Інформаційне суспільство ХХІ століття: роль бібліотечних асоціацій (Будапешт, травень 1998 року)”
 • Співпрацюйте для виживання, розвитку, процвітання!!!
 • Співпрацюйте із асоціаціями та зацікавленими групами.
 • Співпрацюйте з різними типами та видами бібліотек.
 • Співпрацюйте з різними країнами/регіонами.
 • Зміцнюйте людську мережу.
 • Доводьте та розповсюджуйте нову інформацію серед бібліотекарів країни.
 • Кооперація – це троянда з шипами! Вона вимагає хоробрості, оптимізму, моральної зрілості та готовності до компромісу Єдність – це сила!

 
Підсумовуючи сказане, варто наголосити, що новостворена організація – Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів – важливий і ефективний ресурс в регіональній бібліотечній          і освітній політиці, додатковий інструмент залучення регіональних ресурсів, що дозволить перетворити шкільні бібліотеки на справжні потужні інформаційні центри підтримки освіти і виховання. І ще. Наша асоціація відкрита для спілкування. На часі – налагодження професійних контактів, пошук партнерів. Будемо щиро раді дружнім контактам з іншими подібними об’єднаннями, котрі діють на території України .
 
Лідія Поперечна,
голова Славутицької асоціації шкільних бібліотекарів
 

Меню сайту

Форма входу

Календар новин

«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пошук

  в интернете
   

Дружні сайти


 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  

Статистика

free counters

 

Наше опитування

Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 705

 

Міні-чат

 Rambler's Top100  
Copyright Librar © 2019