Якщо придивитися уважніше, видно, що море синє кожен день по-різному.
Марія Парр
Таємничі і містичні історії століттями огортають бібліотекарів. Перші бібліотеки були складовою частиною культових та релігійних установ, а першими бібліотекарями були ченці – хранителі і передавачі людям божественного, духовного слова, що дозволяє відтворити справжню, повноцінну картину світу. Специфікою цієї професії і сьогодні залишається відповідальність за надання всієї повноти інформації про різноманіття наукових, мистецьких, етичних та особистісних ідей і цінностей.
Робота з людьми в поєднанні з роботою з книгою вимагає душевної щедрості та глибоких знань. Час випробовує всіх на професійну придатність, і можна позаздрити людям, які десятиліттями зберігають вірність покликанню.
Серед відданих своїй справі, вже 23 роки, наша чудова і мила героїня: знаний та шанований бібліотекар не лише у нашому місті, а й далеко за його межами. Захоплена своєю справою, завідувач однієї з кращих освітянських бібліотек Славутича, «Провідний бібліотекар», висококваліфікований фахівець – Валентина Миколаївна Короткевич.
Закінчивши у 1987 році Харківський державний інститут культури, Валентина почала працювати в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей ім. М. Островського. Це був дивовижний час і цікава робота поруч з досвідченими колегами. Саме там навчили працювати з людьми, з книгами, робити роботу грамотно, не рахуватися з часом, робити точно, краще, ніж ставили за мету. Незабутніми для молодого спеціаліста стали роки роботи у бібліотеці євпаторійського санаторію «Зміна». Юна, талановита та творча Валентина створила при бібліотеці ляльковий театр для маленьких відвідувачів. У стінах бібліотеки розгорталось повноцінне театральне видовище для дітей, яке зворушувало і дорослих.
Стараннями Валентини Миколаївни в Юнацькій міській бібліотеці м. Євпаторія було створено клуб за інтересами для музично-обдарованої молоді. Вихованці клубу, сьогодні уже дорослі та досвідчені, учасники Міжнародного фестивалю авторської пісні «Славутич», й до нині з захопленням згадують роки проведені у стінах бібліотеки. Приїжджаючи у Славутич, не втрачають нагоди зустрітися зі своїм творчим наставником.
Читачам бібліотеки Центру професійного розвитку пані Валентина відкривала двері у світ улюбленої професії. Допомагала знайти серед безлічі доріг ту, на якій найяскравіше розкриваються індивідуальні творчі сили і здібності юних читачів.
Робота у Славутицькому ліцеї, де героїня працює й до нині, назавжди закріпила стиль та сенс діяльності бібліотекаря-професіонала: поруч працюють чудові фахівці, приголомшливо інтелігентні, високоосвічені люди, які цінують розум, час, важку інтелектуальну діяльність. Навчаються талановиті, незвичайні, інтелігентні, різнобічні та активні учні.
Бути на одній хвилі з користувачами своєї бібліотеки допомагають новаторство і працьовитість – відмінні риси характеру Валентини Миколаївни. За час роботи у навчальному закладі пані Валентина спрямовує свою діяльність на впровадження комп’ютерних технологій та інноваційних методів обслуговування користувачів бібліотеки, вдосконалення бібліотечного сервісу, використання електронних ресурсів у бібліотечній роботі. Поряд з цим вона глибоко переконана, що на кожну книгу є свій читач, жоден примірник фонду не простоїть на полиці недоторканим, нечитаним. Адже, яким би затребуваним не був в роботі сучасного учня гаджет, паперовий носій – книга – була, є і буде найповнішим, кращим, близьким, зручним. Любов до книги завжди плекає пані Валентина у серцях користувачів своєї книгозбірні.
Валентина Миколаївна прикладає чимало зусиль, щоб бібліотека ліцею залишалася не тільки місцем, де можна отримати необхідну інформацію, але осередком спілкування, місцем, куди хочеться приходити знову і знову, як до рідного дому. Увага і теплота у ставленні до читачів, невимушеність, терпіння і такт – ось ті якості, які притаманні їй. Це людина у якої на всіх вистачає і часу, і терпіння, і бажання допомогти знайти потрібну інформацію і розрадити.
Кожен захід в бібліотеці – це подія для читачів, адже вони завжди цікаві і пізнавальні. Скільки вигадки, натхнення, сил і творчості вкладається у кожен список, посібник, виставку, бесіду, заняття, свято… Все, що робить Валентина Миколаївна для своїх читачів, робить з великою теплотою і любов'ю.
На одній хвилі наша героїня і з колегами-бібліотекарями. Для них вона є мудрим наставником, який ділиться досвідом на заняттях школи майстерності бібліотечного працівника, практичних семінарах, конференціях, на шпальтах всеукраїнських фахових періодичних видань «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» та «Шкільна бібліотека плюс». Валентина Миколаївна – фахівець високого рівня, який завжди знає про всі інновації в професії. Володіє високими діловими якостями, організаторським талантом, умінням розкрити перед бібліотекарями нові горизонти бібліотечної роботи.
І ще є велика і сильна хвиля, на якій пливе корабель з червоними вітрилами Валентини Миколаївни – це родина, де вона: найкраща, надійна, найдобріша і турботлива!
«Вітер та хвилі завжди на стороні більш вмілого мореплавця», – так кажуть англійці. 03 квітня Валентина Миколаївна гідно представила наше місто, і стала лауреатом ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017» в номінації «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей».
Щиро вітаємо Вас з вагомим професійним здобутком! Бажаємо нових звершень та перемог, творчості та натхнення, визнання та гідної оцінки самовідданої праці. Іванова Яна, заступник Голови правління Славутицької асоціації шкільних бібліотекарів |