Понеділок, 23.12.2024, 05:32
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Оголошення та новини

Головна » Доска объявлений » Новини освіти » Освіта України

На урок географії — з трьома різними підручниками? Чи без жодного?
Информация | 20.06.2009, 01:35
На урок географії — з трьома різними підручниками? Чи без жодного?


Півтора мільйона (!) підручників для учнів дев’ятого класу замовили видавництва на Вінницькій картографічній фабриці. Поки що поліграфісти не надрукували жодної книжки.

«У дев’ятий клас діти підуть без нових підручників, я в цьому не сумніваюся нітрохи, — каже директор фабрики Микола Шишко. — Наші виробничі потужності дають можливість виготовляти за місяць триста тисяч книг. Якщо припустити, що почнемо їх друкувати з першого липня, то замовлення виконаємо тільки першого січня 2010 року, до початку нового навчального року ніяк не впораємося. Як мені відомо, така сама ситуація на інших книжкових фабриках, які мають друкувати книжки для дев’ятикласників».

Причина зволікання з виконанням важливого державного замовлення — у відсутності коштів. «У держбюджеті на нинішній рік гроші передбачено, — продовжує Микола Шишко, — але де вони? Ми ще не отримали жодної гривні. Чекаємо...»

Три видавництва замовили у Вінниці підручники для дев’ятого класу. Найбільше з них — 800 тисяч книжок — мають надрукувати для державного видавництва «Освіта», 392 тисячі — для видавництва «Генеза». На Вінницькій картографічній друкуватимуть, зокрема, підручники з географії, всесвітньої історії, іспанської мови, мистецтва... Директор каже, що навіть папір уже завезли. Однак видавництва не підписують угоди, бо не вирішено питання з фінансуванням.

Нових підручників чекають у школах тому, що вони мають свою особливість. Книги готували різні автори, пояснив Микола Шишко. Наприклад, на друк у Вінниці подано три підручники з географії. Всі вони для дев’ятого класу. «Наукова база у них однакова, — уточнив співрозмовник. — Однак є й відмінності. Яких саме авторів замовлятимуть школи, я цього не знаю. Так само не знаю, за яким принципом це робитимуть. Бо то не наш клопіт. Для нас головне — виконати замовлення. Ми готові почати роботу будь-якого дня, як тільки нам перерахують гроші».

Нема можливості у поліграфістів виконати ще одне важливе замовлення. «Через кожні п’ять років ми маємо оновлювати підручники, — продовжує Микола Шишко. — Тобто друкувати їх заново. Така вимога Міносвіти. Бо ж за цей час книги зношуються. Нині такого оновлення потребують підручники для другого і третього класів. Однак на цю роботу кошти не те що не виділено, а навіть не заплановано. Тим часом до нас звертаються то вчителі, то батьки, а то й самі учні з проханням «підлатати» старий підручник. Латаємо. Коли друкуватимемо нові, і чи взагалі це робитимемо, поки що не відомо».

Коментар Ігоря Івасюка, начальника обласного управління освіти:

— Якщо підручники нового зразка для дев’ятикласників не встигнуть надрукувати до початку нового навчального року, учні навчатимуться за старими підручниками. Їх у нас вистачає. Щоправда, вчителям доведеться шукати матеріал для занять за новими програмами. Цей матеріал є і в старих підручниках. Тільки його не так подано, як у нових підручниках. Його треба систематизувати.

Те, що маємо підручники різних авторів, це добре. В одних з них матеріал подано глибше, детальніше. Такі книжки пропонуватимемо в класи з поглибленим вивченням предмета. Стежитимемо за тим, щоб підручниками одного автора було укомплектовано весь клас.

Вінницька область.
 
Добавил: admin | Контактное лицо: admin
Просмотров: 941 | Размещено до: 20.07.2009 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Друзья сайта

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Наше опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 705
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2024