Неділя, 22.12.2024, 19:54
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Оголошення та новини

Головна » Доска объявлений » Новини освіти » Освіта України

В категории объявлений: 35
Показано объявлений: 1-20
Страницы: 1 2 »


Сортировать по: Дате
Справжнє сімейне свято для дошкільнят та їхніх батьків влаштували студенти-видавці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та члени громадської організації «Книжковий маестро».

На площі міста діти 3-5 років змагалися у конкурсі читців. Захід відбувся за підтримки департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

«Дошкільні навчальні заклади Черкас на конкурс делегували кращих своїх читців віршів. Дітки, пройшовши реєстрацію, отримали спеціальну медаль з порядковим номером виступу. Малеча виконувала вірші різних авторів та різними мовами», – розповідає одна з організаторок, викладачка кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації ЧНУ ім. Б. Хмельницького Людмила Фіть.

Окрім самого конкурсу, для учасників та їхніх батьків працювали аніматори, проводилися різноманітні конкурси, опитування, розважальна програма. Зокрема у батьків запитували які казки вони читають дітям. Малеча вчилася малювати, складати орігамі, відгадувала загадки тощо.

«Головною метою конкурсу є залучення дітей та дорослих до читання. Також ми популяризували черкаських дитячих авторів, книги яких і отримали найкращі читці», –зазначила співорганізаторка свята, видавець Юлія Чабаненко.

Організатори обіцяють на цьому не зупинятися і вже з осені провести подібне свято для дітей шкільного віку.

Джерело: МОНмолодьспорт
Освіта України | Просмотров: 928 | Дата: 24.07.2012 | Комментарии (0)

У МОНМС обговорили питання створення якісно нових підручників для учнів початкових класів

8 листопада 2011 року у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України (МОНМС) відбулася робоча нарада під головуванням заступника міністра освіти Бориса Жебровського з питань створення якісно нових підручників для учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів.

На нараді обговорено низку важливих питань:

- врахування у змісті підручників здоровۥязберігаючих та здоровۥярозвиваючих технологій;

- обсяг підручника як самодостатньої навчальної книги;

- необхідність якісної ілюстрації змісту підручника;

- щодо розвантаження підручника з урахуванням стандартів фізичного розвитку учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Учасниками наради запропоновано видання різних варіантів підручників для учнів 1 класу та для учнів 2-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Думки та пропозиції Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України просить надсилати на електронні адреси: L_scherbakova@mon.gov.ua та alyonaminua@ukr.net до 24.11.2011 року.

Джерело: Освітній портал
Освіта України | Просмотров: 747 | Дата: 11.11.2011 | Комментарии (0)

Українські школярі перейдуть на електронні підручники

19 лютого державне спеціалізоване видавництво "Освіта" спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОН України та видавничим домом "Міст Паблішинг" презентували проект "Шкільний електронний підручник майбутнього".

За словами авторів, цей електронний підручник - перша в світі розробка, призначена спеціально для шкіл. Від моменту появи ідеї до її практичної реалізації минуло менше року.

Електронний підручник базується на американській розробці "електронного паперу", яка не впливає на стомлюваність очей, а зарядки акумулятора вистачає на читання до 10 тис. сторінок. Гнучкий пластиковий 9,7-дюймовий екран стійкий до ударів і згинань. У пам'яті рідера та на додатковій карті пам'яті можуть знаходиться до 10 тис. підручників. В якості допоміжних програм у рідері встановлені калькулятор, електронні перекладачі тощо. Крім того, в майбутньому можлива поява рідера з кольоровим екраном і подальше доповнення його Wi-Fi-модулем для пошуку інформації в Інтернеті. При цьому автори категорично проти доповнення приладу ігровими можливостями.

За словами творців, вартість рідерів поки що не визначена (можливо, що для дітей з малозабезпечених сімей, сиріт та дітей зі спеціальними потребами вони будуть безкоштовними), через те що у масове виробництво вони ще не пішли, але ціна однієї електронної версії підручника буде близько 10 грн, що значно нижче, ніж друковані аналоги.

На сьогодні на сайті видавництва вже представлено 39 різних підручників для 7-9-х класів. Найближчим часом Міносвіти приступить до відбору шкіл у всіх регіонах України для пілотного апробування. На думку представників відомства, на апробацію може піти від 3-5 років, але нав'язувати електронні підручники ніхто не має наміру, і ще довго паперові й електронні підручники будуть існувати паралельно.

За матеріалами: osvita.org.ua
Освіта України | Просмотров: 993 | Дата: 24.02.2010 | Комментарии (0)

Інформація про стан доставки підручників для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України

Станом на 16 листопада 2009 року надруковано 105 назв підручників для учнів 9-х класів ЗНЗ, перекладних - 38 назв. Всього 143 назв підручників.

З метою забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів України проводиться доставляння навчальної літератури до книжкових баз обласних управлінь освіти і науки: направлено 138 назви підручників, загальним тиражем 9 112 361 примірники. У тому числі:

для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання направлено 78 назв підручників (загальний тираж -7 818 120  примірників);

для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин направлено 60 назв підручників (загальний тираж -1 294 241 примірників).

До уваги вчителів та учнів! Перші параграфи підручників для 9 класу можна знайти на сайті МОНУ на сторінці "Підручники для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів"

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
Освіта України | Просмотров: 902 | Дата: 17.11.2009 | Комментарии (0)

Cтан забезпечення підручниками
для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
 
На виконання п.5 доручення Прем'єр-міністра України від 01.09.2009 N48186/0/1-09 та рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 29.01.2009 (протокол N1/5-19) Інститут інноваційних технологій і змісту освіти за дорученням Міністерства освіти і науки України інформує про стан забезпечення підручниками для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

Відповідно до Переліку навчальної літератури для загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів України, що може видаватись за державним замовленням 2009 року визначено 147 назв підручників для учнів 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Станом на 29.09.2009 надруковано 127 назв підручників, знаходяться в друку 20 назв, направлено до книжкових баз обласних управлінь освіти і науки 94 назви.

У тому числі направлено:
 
до загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою 57 назв, накладом 5337 тис. прим.;
 
до загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин 37 назв, накладом 723 тис. прим.
Одночасно інформуємо, що до книжкових баз обласних управлінь освіти і науки направлено 5 назв двомовних словників термінологій з навчанням мовами національних меншин (угорсько-український і українсько-угорський, румунсько-український і українсько-румунський, польсько-український і українсько-польський, російсько-український і українсько-російський, молдовсько-український і українсько-молдовський) загальним накладом 127,2 тис. прим.
 
Прес-служба МОН
Освіта України | Просмотров: 1040 | Дата: 30.09.2009 | Комментарии (0)

Учні 9-х класів самі друкують підручники
 
Поки українські дев'ятикласники чекають підручники з Києва - в Одесі їх почали друкувати самостійно. На сайті Міністерства освіти завантажили перші розділи книг, записали на диски - роздали по школах. І ось - результат.

Сторінку за сторінкою шкільний принтер видає черговий екземпляр "Фізики" для дев'ятих класів. Це - чорно-біла копія звичайного підручника: не вистачає лише твердої обкладинки і палітурки. Такі ж роздруки - ще з десяти предметів. І на партах - свіжий наклад.

"Це підручник зі Всесвітньої історії - зараз ми проходимо Французьку революцію, і ось цього матеріалу вистачає нам уроків на п'ять. Насправді це не так вже і незручно, як може здатися. Вони скріплені - ну, ми їх скріпили резинками, але взагалі був варіант їх підшити і зробити підручник", - відзначає учень 9-Б класу школи №78 Одеси Кирило Комаров.

Диски з електронними версіями бракуючих підручників одеське управління освіти розповсюдило по місту в перших числах вересня. Велику частину сторінок роздрукували в школах, інші - принесли діти, у яких є вдома Інтернет, самі впоралися із завданням - знайшовши в мережі навчальний матеріал. У такій самостійності педагоги вбачають навіть позитивний освітній момент.

"Ви знаєте, мотивація до освітньої діяльності, дійсно, в даний період часу стала вище! Ми знаємо, що якщо учень сам отримає знання - вони будуть міцніші. Він їх цінує краще", - говорить директор школи №78 м. Одеси Людмила Ступак.

Підручниками для дев'ятих класів місто забезпечене сьогодні всього на п'ятнадцять відсотків. В управлінні освіти одеським школам радять запастися папером для принтера як мінімум до зими.
 
Освіта України | Просмотров: 974 | Дата: 22.09.2009 | Комментарии (0)

Інформація про стан доставки підручників для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України
 
Станом на 8 вересня 2009 року надруковано 98 назв підручників для учнів 9-х класів ЗНЗ.

З метою вчасного забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів України проводиться доставляння навчальної літератури до книжкових баз обласних управлінь освіти і науки: направлено 58 назви підручників, загальним тиражем 3 406 794 примірників.
 
У тому числі:
  • для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання направлено 38 назви підручників (загальний тираж - 3 001 439 примірників);
  • для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин направлено 20 назв підручників (загальний тираж - 405 355 примірників).

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

Освіта України | Просмотров: 864 | Дата: 09.09.2009 | Комментарии (0)

Пільговики-2009: скільки їх насправді?

Пільговиків, що вступили, в 2,5 рази менше, ніж кількість поданих ними заяв.
 
2009 року до ВНЗ І-ІV рівнів акредитації вступило 4,5 % пільговиків, тобто 12 192 особи. Всього до університетів, підпорядкованих МОН (а це 444 ВНЗ), вступили 269,2 тис. осіб*.
 
З них:
 
За освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра вступили 9384 особи - це 4,7 % від загальної кількості зарахованих (2008 року - 6859 осіб, що становило 3,5 %);
 
За освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста - 2808 осіб - це 4,1 % від загальної кількості зарахованих (2008 року - 3111 осіб, що становило 3,7 %).

* Статистика надана ВНЗ І-ІV р.а., підпорядкованими МОН.
 
Збільшення кількості зарахованих пільговиків відбулося головним чином за рахунок осіб, яким відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" надано право позаконкурсного вступу (1896 осіб).
 
Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством охорони здоров'я України перевірить достовірність медичних довідок, які надають абітурієнтам право позаконкурсного вступу. МОН та прокуратура також перевірять достовірність посвідчень про інвалідність, посвідчення дітей-сиріт, дітей шахтарів та чорнобильців.
 
Перевірка розпочнеться з 10 вересня, щойно всі 881 ВНЗ нададуть інформацію про зарахованих до них студентів.
 
Прес-служба МОН
Освіта України | Просмотров: 874 | Дата: 09.09.2009 | Комментарии (0)

У чернігівській музичній школі відкрито перший в Україні відділ бандурного мистецтва

У Чернігівській музичній школі №1 імені С.Вільконського новий навчальний рік розпочався із впровадження інноваційного освітнього проекту - відкриття відділу бандурного мистецтва.

Як повідомила керівник цього відділу, заслужений працівник культури України Валентина Іщенко, такий проект впроваджується вперше і буде апробаційним.

У програмі навчання по класу бандури з’являться нові предмети - такі, зокрема, як кобзарознавство та вивчення старосвітської кобзи, відкриті уроки в музеях та на історичних могилах. Матеріал для викладання вчителі готують самотужки, адже підручників з того ж кобзарознавства для дітей ще ніхто не написав.

Відкриття відділу бандурного мистецтва, за словами Валентини Іщенко, - свідчення того, що бандура в музичній школі посіла особливе місце серед народних інструментів. Крім того, це перша сходинка до створення дитячої кобзарської школи у Чернігові.

Сьогодні в музичній школі імені С.Вільконського навчається близько 70 учнів-бандуристів. Серед них - лауреати всеукраїнських конкурсів юних виконавців, переможці обласних конкурсів, стипендіати Чернігівського міського голови.

osvita.org.ua

Освіта України | Просмотров: 1062 | Дата: 08.09.2009 | Комментарии (0)

Учебники для 9 классов обещают школьникам через две недели
 
Министр образования и науки Иван Вакарчук обещает урегулировать проблему с недостаточным обеспечением учеников 9-х классов учебниками.

Об этом он сказал в эфире телекомпании "5 канал".

Министр отметил, что задержка с обеспечением школьников учебниками возникла в связи с тем, что Минобразования получило финансирование по данной программе на 2 месяца позже запланированного.

"В связи с этим мы задержались где-то на 2 недели, и через несколько недель все дети будут иметь эти учебники", - сказал Вакарчук, извинившись также перед учениками и их родителями за причиненные неудобства.

По данным пресс-службы Минобразования, по состоянию на 1 сентября в регионы доставлены учебники для 9-го класса тиражом 2,832 млн. экземпляров.

mycityua.com
Освіта України | Просмотров: 981 | Дата: 03.09.2009 | Комментарии (0)

Кількість українських школярів почне зростати починаючи з 2012 року
 
У 2009/2010 навчальному році МОН очікує збільшення кількості першокласників на 13 тисяч проти попереднього навчального року. Про це повідомив міністр Іван Вакарчук на підсумковій колегії "Про підсумки розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти у 2008/2009 навчальному році та завдання на 2009/2010 навчальний рік". Однак учнівський контингент у зв'язку з низькою народжуваністю у попередні роки продовжує зменшуватися. Так, у 2008/2009 навчальному році школи відвідували на більш ніж 260 тисяч дітей менше, ніж у попередньому.
 
Іван Вакарчук повідомив, що МОН спільно з місцевими управліннями освітою розробляє Державну програма оптимізації мережі навчальних закладів: "Усі плани оптимізації мережі обов'язково повинні ґрунтуватися на достовірних демографічних прогнозах місцевості. Натепер ми гостро відчуваємо безгосподарне розтринькування дитячих садків у попередні роки. Нам вдалося зупинити цей процес. Нині дитячі садки відкриваються, а не знищуються. За 2008 рік їх кількість зросла на 109 і тепер становить 15,4 тисячі. Проте такої кількості дитячих садків на сьогодні не достатньо. Адже кількість дітей, які відвідують дитячі садки, зросла на понад 57 тисяч! І це в ситуації, коли не всі бажаючі змогли влаштувати дитину до дитячого садка. Це лише 57 відсотків від загальної кількості дітей відповідного віку".
 
Міністр також наголосив на важливості мовного питання в освіті: "Скільки вже Міністерство тлумачило про позитивні спрямування Програми поліпшення вивчення української мови учнями ЗОШ з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки, однак знаходяться люди, які нас "не чують". Чи не бажають чути. Тому звертаюся до керівників управлінь освітою з вимогою посилити роз'яснювальну роботу серед дітей, батьків, вчителів, громадськості".
 
Іван Вакарчук нагадав, що з 2010 року зовнішнє незалежне оцінювання буде здійснюватися, як і у всіх інших країнах світу, винятково державною мовою. Щоб полегшити цей перехід дітям, які навчалися у школах з навчанням мовами національних меншин, МОН забезпечить їх двомовними словниками основних термінів з того чи іншого предмета.
 
Прес-служба МОН
Освіта України | Просмотров: 1361 | Дата: 29.08.2009 | Комментарии (0)

Інформація про стан доставки підручників для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України
 
Станом на 28 серпня 2009 року надруковано 90 назв підручників для учнів 9-х класів ЗНЗ.

З метою вчасного забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів України проводиться доставляння навчальної літератури до книжкових баз обласних управлінь освіти і науки: направлено 47 назв підручників, загальним тиражем 2 599 753 примірники. У тому числі:
 
- для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання направлено 30 назв підручників (загальний тираж - 2 317 490 примірників);
 
- для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин направлено 17 назв підручників (загальний тираж - 282 263 примірники).
 
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
Освіта України | Просмотров: 898 | Дата: 29.08.2009 | Комментарии (0)

У Львові вчителів початкових класів вчать читати по-новому
 
Львівських школярів вчитимуть читати за новою методикою "Від тексту до букви". Про це повідомила під час брифінгу начальник відділу освіти Франківського району Львова Оксана Даниленко.

За її словами, щоб впровадити інноваційну технологію у навчальний процес учнів першого класу, спочатку довелося попрацювати із вчителями молодших класів. Перший етап навчань відбувся у червні. Тренінги щодо методики навчання читанню дітей "Від тексту до букви" зголосилося відвідувати майже півсотні педагогів із загальноосвітніх шкіл Львова.

Методику розробили близько двадцяти років тому на базі трьох львівських шкіл, проте лише цього року її вирішили розповсюдити по інших освітніх закладах. За словами О.Даниленко, нова методика викладання наразі не є обов’язковою, виключно на вибір вчителя. Однак, якщо вона успішно пройде апробацію у львівських школах, то її пропонуватимуть Міносвіти для запровадження в обов’язкові програми навчання першокласників.

"Особливість методики полягає у тому, що дітей вчитимуть не букварю, а одразу запам’ятовувати цілі слова", - каже О.Даниленко.

Учителі, яким сподобається нова методика будуть вдосконалювати свої навички ще впродовж року, зустрічаючись на семінарах щомісяця. Їм допомагатимуть матеріалами і новими розробками.
 
Освіта України | Просмотров: 1021 | Дата: 20.08.2009 | Комментарии (0)

Інформація про стан доставки підручників для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України
 
Станом на 20 серпня 2009 року надруковано 83 назви підручників для учнів 9-х класів ЗНЗ.
 
З метою вчасного забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів України проводиться доставляння навчальної літератури до книжкових баз обласних управлінь освіти і науки: направлено 41 назву підручників, загальним тиражем 2 219 654 примірники. У тому числі:
  • для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання направлено 25 назв підручників (загальний тираж - 1 967 391 примірник);
  • для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин направлено 16 назв підручників (загальний тираж - 252 263 примірник).

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

Освіта України | Просмотров: 859 | Дата: 20.08.2009 | Комментарии (0)

Павло Полянський: "Дев'ятикласники будуть забезпечені новими підручниками в повному обсязі"
 
У Міністерстві освіти і науки відбулася презентація частини вже готових підручників для 9 класів загальноосвітніх шкіл. Станом на вівторок 18 серпня видрукувано 72 назви підручників.
 
МОН розпочало серію презентацій свіжовидрукуваних підручників, за якими навчатимуться школярі вже з 1 вересня.
 
На першу презентацію до МОН прибули автори підручників, директори видавництв - ті люди, які безпосередньо своєю працею долучилися до процесу створення літератури для дев'ятикласників.
 
"Порівняно з 2008 роком, ми вже випереджаємо графік, - зазначив заступник міністра Павло Полянський. - На даному етапі ми повністю виконуємо програму видруку підручників. Укладено угоди з 29 видавництвами на 160 назв підручників. Майже половина - готові. Для школярів представників національних меншин друкуємо словники та підручники їхніми мовами. Обсяг літератури, яку готує МОН для 9 класу, дуже солідна, адже в школах з'явилися і нові дисципліни".
 
Автори підручників у своїх виступах висловили задоволення, що їхній текст отримав таке гарне оформлення. Всі нові підручники цього року кольорові.
 
"Міністерство робить все можливе, щоб новий підручник лежав на парті у кожного дев'ятикласника, - зауважив Павло Полянський. - Це залежить не лише від нас. Ми звертаємося до всіх районних відділів освіти вчасно забирати підручники з обласних книгозбірень. На це транспорт знайти не так уже й важко".
 
З ініціативи Міністерства освіти і науки перші параграфи усіх підручників розміщені на офіційному сайті МОН та у фахових освітніх журналах.
 
Нагадаємо, що 19 серпня об 11-00 відбудеться презентація підручників для 9 класу за участю директорів видавництв та авторів підручників під головуванням директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олега Єреська (вул. Володимирська, 57, Київський міський будинок вчителя), а 20 серпня о 14-00 - презентація підручників для 9 класу з історії України та всесвітньої історії за участю директорів видавництв та авторів підручників під головуванням директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександра Удода (вул. Грушевського, 4, Інститут історії України НАН України, 6 поверх, зала вченої ради).
 
Прес-служба МОH
Освіта України | Просмотров: 1927 | Дата: 19.08.2009 | Комментарии (0)

Інформація про стан доставки підручників для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України
 
Станом на 14 серпня 2009 року надруковано 53 назв підручників для учнів 9-х класів ЗНЗ.
 
З метою вчасного забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів України проводиться доставляння навчальної літератури до книжкових баз обласних управлінь освіти і науки: направлено 22 назв підручників, загальним тиражем 1 510 266 примірник. У тому числі:
  • для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання направлено 12 назв підручників (загальний тираж - 1 368 488 примірники);
  • для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин направлено 10 назв підручників (загальний тираж - 140 778 примірників).

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

Освіта України | Просмотров: 926 | Дата: 13.08.2009 | Комментарии (0)

В МОН назвали самые популярные специальности вступительной кампании-2009

Популярными специальностями среди абитуриентов остаются экономика, право, международные отношения, международная экономика, иностранные языки. В последние годы очень востребованными стали транспортные технологии и строительство. Об этом рассказал в ходе пресс-конференции "Итоги вступительной кампании - 2009" директор Департамента высшего образования МОН Ярослав Болюбаш.

Я.Болюбаш отметил, что сегодня также есть спрос на инженерно-технические специальности, на микро- и наноэлектронику, энергетику.

"Остается высоким конкурс и на педагогические специальности", - добавил чиновник. При этом, по его словам, сегодня абитуриенту при выборе профессии очень важно сориентироваться на рынок труда.

Напомним, согласно результатам опроса Института Горшенина, украинские подростки зачастую мечтают стать юристами (11,3%), экономистами (10%) или выбирают творческую профессию (например, дизайнер одежды) - 11%.
 
Освіта України | Просмотров: 1013 | Дата: 09.08.2009 | Комментарии (0)

МОН направило підручники до областей
 
Міністерство освіти і науки вже видало 15 підручників для учнів 9 класів за новою програмою 12-річної школи. До обласних книжкових баз направлено 6 назв підручників для шкіл з українською мовою навчання та 9 - для шкіл з навчанням мовами національних меншин.
 
Попередньо міністерство провело оновлення та вдосконалення навчальних програм та друкованої продукції. На Всеукраїнському конкурсі рукописів 105 підручникам надано гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України". З них: 82 підручники для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою і 23 - з навчанням мовами національних меншин.
 
Мовами національних меншин всього буде видруковано 42 назви підручників для 9 класу із 7 начальних предметів.
 
Серед підручників-переможців є такі, що раніше не видавались: "Інформатика", "Правознавство (практичний курс)", "Художня культура" та "Основи здоров'я".
 
Також надрукований підручник з історії України. До книжки внесено нові теми: "Формування модерної української нації. Теорія та суспільні виклики першої половини ХІХ століття", "Національна ідея і заходи для досягнення державної окремішності в другій половині ХІХ століття. Українофільський культурницький і політичний етапи визвольного руху".

Список надрукованих станом на 05.08.2009 підручників:
 
"Правознавство (практичний курс). 9 клас" (авт. Наровлянський О.Д.), видавництво "Грамота";
 
"Інформатика. 9 клас" (авт. Володіна І.Л., Володін В.В.), видавництво "Гімназія";
 
"Російська мова. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням українською мовою) (авт. Рудяков О.М., Фролова Т.Я.), видавництво "Грамота";
 
"Українська мова. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням румунською та молдовською мовами)" (авт. Гуйванюк Н.В.), видавництво "Світ";
 
"Українська мова. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням угорською мовою)" (авт. Скаканді В.М., Осадча Н.М., Олексій С.М., Добушовська О.І.), видавництво "Світ";
 
"Українська література. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням мовами національних меншин)" (авт. Авраменко О.М., Дмитренко Г.К.), видавництво "Грамота";
 
"Українська література. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням мовами національних меншин)" (авт. Івасюк О.М., Гуйванюк Н.В., Бузинська В.Є., Тодорюк С.С.), видавництво "Світ";
 
"Угорська мова. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням угорською мовою)" (авт. Лотор-Пердук О.К., Браун Є.Л.), видавництво "Світ";
 
"Польська мова. 9 клас (для ЗНЗ з навчанням польською мовою)" (авт. Іванова М.С.), видавництво "Світ";
 
"Література. 9 клас (інтегрований курс, румунська та зарубіжна)" (авт. Чернова О.Г., Лучак І.В.), видавництво "Світ";
 
"Література. 9 клас (інтегрований курс, угорська та зарубіжна)" (авт. Дебрецені О.О.), видавництво "Світ";
 
"Література. 9 клас (інтегрований курс, польська та зарубіжна)" (авт. Лебедь Р.К.), видавництво "Світ";
 
"Англійська мова. 9 клас (8-й рік навчання) (авт. Калініна Л.В., Самойлюкевич І.В.), видавництво "Наш час";
 
"Інформатика. 9 клас" (авт. Завадський І.О., Стеценко І.В., Левченко О.М.), видавництво "Видавнича група BHV";
 
"Історія України. 9 клас" (авт. Струкевич О.К.), видавництво "Грамота".
 
Прес-служба МОН
Освіта України | Просмотров: 1981 | Дата: 06.08.2009 | Комментарии (0)

Відбулася робоча зустріч з директорами видавництв на тему забезпечення підручниками учнів 2-3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів у 2009/10 навчальному році
 
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти ініціював проведення робочої зустрічі з директорами видавництв на тему стану забезпечення підручниками учнів 2-3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів у 2009/10 навчальному році.
 
На нараду, яка відбулася 22 липня 2009 року, було запрошено директорів провідних видавництв України, які володіють основним пакетом підручників для 2-3-х класів. Серед присутніх були: директор видавництва "Освіта" Максимець Б.М., директор видавництва "Генеза" Дубас О.П., директор видавництва "Літера" Макарович С.А., директор видавництва "Педагогічна думка" Романчук О.М., директор центру навчальної літератури Івашко В.М.
 
На нараді виступив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Удод О.А., який розповів про проведену роботу з підготовки та друку підручників: "Бюджет 2009 року станом на сьогодні виконується. Наближення бюджетних асигнувань дозволяє нам виконати левову частку договорів та видрукувати підручники для 9-го класу з тим, щоб до 1 вересня більшість тиражів вже потрапили у школи".
 
Основним питанням, яке обговорювалося на нараді, стало забезпечення шкіл України підручниками для 2-3-х класів, друкування яких не було передбачено цьогорічним бюджетом. За дорученням міністра освіти і науки України, директор Інституту звернувся до видавців з проханням надрукувати за власний кошт підручники для 2-3-х класів і запропонувати їх школам, батькам і учням. Також йшлося про використання інших механізмів, окрім державного замовлення, які можуть забезпечити школи підручниками.
 
Про стан забезпечення підручниками 2-3-го класу, результати апробації і перелік підручників на 2009/10 рік розповіла заступник директора Інституту Патрикеєва О.О. Вона наголосила на важливості співпраці видавців та Інституту: "Треба відзначити видавництва, які ризикнули і надрукували підручники за власні кошти: "Освіта", "Перун", "Довкілля - К". Всі підручники успішно пройшли етапи апробації і отримали гриф "Затверджено Міністерством освіти і науки України".
 
Практичним результатом зустрічі стала домовленість між Інститутом та видавництвами про співпрацю, вироблено спільні кроки для забезпечення роботи механізму видання навчальної літератури, яка використовуватиметься у навчальному процесі.
 
Прес-служба Інституту інноваційних
технологій і змісту освіти
Освіта України | Просмотров: 1088 | Дата: 29.07.2009 | Комментарии (0)

Школьники изучат кино и театр

Уже с этого учебного года 9-классники будут изучать новый предмет — художественную культуру.

«Он включает в себя изучение всех искусств, кроме литературы (изучается отдельно). Школьники будут учить историю создания шедевров искусства, особенности творчества его знаменитых представителей, тенденции развития кино, театра, фотографии, виды и жанры изобразительного и музыкального искусства. Планируется, что на уроках будут показывать фото и демонстрировать музыкальные произведения. Художественная культура будет изучаться в 9—11 классах. Всего на эту дисциплину выделяется час в неделю», — рассказала нам главный специалист департамента среднего и дошкольного образования Минобразования Ольга Корнилова. По ее словам, учебники по художественной литературе уже прошли обязательный конкурс и готовятся к печати.
 
Ожидает школьников с сентября еще одно новшество. Теперь информатика, которая раньше изучалась в 10 и 11 классах, будет преподаваться с 9-го по 12-й классы. «К новой программе уже подготовлены четыре учебника», — говорит «Сегодня» главный специалист департамента общего среднего и дошкольного образования Минобразования Елена Хоменко.
 
В школах новшество одобряют. По словам замдиректора по воспитательной работе школы №10 Киева Мирославы Никитенко, раньше художественная литература у них преподавалась как факультатив и туда по собственному желанию ходил весь класс. «У нас его ведет учитель музыки. Детям интересно, предмет очень нужен», — говорит она.

Мария Ципцюра
Источник: Сегодня
Освіта України | Просмотров: 941 | Дата: 04.07.2009 | Комментарии (0)

1-20 21-35
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Друзья сайта

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Наше опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 705
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2024