Відбулася робоча зустріч з директорами видавництв на тему забезпечення підручниками учнів 2-3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів у 2009/10 навчальному році
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти ініціював проведення робочої зустрічі з директорами видавництв на тему стану забезпечення підручниками учнів 2-3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів у 2009/10 навчальному році.
На нараду, яка відбулася 22 липня 2009 року, було запрошено директорів провідних видавництв України, які володіють основним пакетом підручників для 2-3-х класів. Серед присутніх були: директор видавництва "Освіта" Максимець Б.М., директор видавництва "Генеза" Дубас О.П., директор видавництва "Літера" Макарович С.А., директор видавництва "Педагогічна думка" Романчук О.М., директор центру навчальної літератури Івашко В.М.
На нараді виступив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Удод О.А., який розповів про проведену роботу з підготовки та друку підручників: "Бюджет 2009 року станом на сьогодні виконується. Наближення бюджетних асигнувань дозволяє нам виконати левову частку договорів та видрукувати підручники для 9-го класу з тим, щоб до 1 вересня більшість тиражів вже потрапили у школи".
Основним питанням, яке обговорювалося на нараді, стало забезпечення шкіл України підручниками для 2-3-х класів, друкування яких не було передбачено цьогорічним бюджетом. За дорученням міністра освіти і науки України, директор Інституту звернувся до видавців з проханням надрукувати за власний кошт підручники для 2-3-х класів і запропонувати їх школам, батькам і учням. Також йшлося про використання інших механізмів, окрім державного замовлення, які можуть забезпечити школи підручниками.
Про стан забезпечення підручниками 2-3-го класу, результати апробації і перелік підручників на 2009/10 рік розповіла заступник директора Інституту Патрикеєва О.О. Вона наголосила на важливості співпраці видавців та Інституту: "Треба відзначити видавництва, які ризикнули і надрукували підручники за власні кошти: "Освіта", "Перун", "Довкілля - К". Всі підручники успішно пройшли етапи апробації і отримали гриф "Затверджено Міністерством освіти і науки України".
Практичним результатом зустрічі стала домовленість між Інститутом та видавництвами про співпрацю, вироблено спільні кроки для забезпечення роботи механізму видання навчальної літератури, яка використовуватиметься у навчальному процесі.
Прес-служба Інституту інноваційних технологій і змісту освіти
|