Субота, 25.01.2025, 01:01
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Нормативно-правова база у сфері бібліотечної справи

Головна » Файлы » Офіційні документи » Положення

ПОЛОЖЕННЯ ПРО АТЕСТАЦІЮ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ м. СЛАВУТИЧА
[ ] 30.11.2007, 21:31
СЛАВУТИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ
МІСЬКИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР
 

СХВАЛЕНО засіданням науково – методичної ради КОІПОПК протокол № 39 від 15.04.2004 р
 
ПОЛОЖЕННЯ ПРО АТЕСТАЦІЮ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ м. СЛАВУТИЧА
(зі змінами та доповненнями відповідно до наказу відділу освіти від 19.11.2007 року № 180)
 
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
 
1.1.Атестація бібліотечних працівників – це визначення відповідності посаді, яку вони займають, чи на яку претендують, рівню кваліфікації, залежно від якого та стажу бібліотечної роботи їм встановлюється відповідний посадовий оклад (ставка заробітної плати) в межах схеми посадових окладів.
 
1.2. Атестація проводиться з метою: - активізації творчої професійної діяльності; - стимулювання росту кваліфікації, професіоналізму, ефективності і результативності праці; - диференціації оплати праці, підвищення заробітної плати відповідно до якості і результатів роботи.
1.3.Завдання атестації: - оцінка професійної кваліфікації і ділових якостей працівника на основі об’єктивних, обґрунтованих критеріїв, виходячи з результатів його роботи; - цілеспрямоване неперервне підвищення професіонального рівня бібліотекарів, встановлення відповідності між якістю і оплатою праці; - забезпечення соціального захисту компетентної бібліотечної праці; - концентрація діяльності бібліотек на вирішенні важливих завдань педагогічних колективів загальноосвітніх закладів.
 
1.4.Основними критеріями при проведенні атестації є показники кваліфікації, професіоналізму, результативності.
 
1.5.Атестація базується на принципах демократизму, загальності, всебічності, систематичності, колегіальності, доступності та гласності, безперервної освіти і самовдосконалення, морального і матеріального заохочення, що забезпечують об'єктивне, гуманне, доброзичливе ставлення до бібліотечних працівників.
 
1.6.Атестація здійснюється на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації, професійної майстерності, продуктивності і якості діяльності та результатів кваліфікаційних випробувань бібліотечного працівника.
 
1.7.Нормативною основою для проведення атестації є дане положення, яке укладено у відповідності зі ст. 54 Закону України "Про освіту", ст.19, ст.27 Закону України "Про загальну середню освіту", "Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу" затвердженим наказом Міносвіти і науки України від 14.05.99 за № 139, наказом Міністерства культури і туризму України від 18 жовтня 2005 року № 745 “Про упорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки”, наказом Міністерства культури і туризму України від 16.07.2007 року № 44 “Про затвердження Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури”, інструктивно-методичним листом Міністерства освіти України від 09 грудня 1993 року № 13/3-5.547.
 
2. БІБЛІОТЕЧНІ ПРАЦІВНИКИ, ЯКІ ПІДЛЯГАЮТЬ АТЕСТАЦІЇ
 
 2.1. Атестації на відповідність посаді, яку вони займають або на яку претендують, підлягають бібліотечні працівники закладів та установ освіти: шкіл, ліцеїв, гімназій, дитячих будинків, шкіл-інтернатів, позашкільних закладів, ПТУ, розміщених на території міста і мають стаж роботи в бібліотеці не менше 1 року.
 
2.2. Атестації не підлягають: - працівники, які працюють на посаді, яка підлягає атестації, менше ніж один рік; - молоді спеціалісти в період строку обов'язкової роботи за розподілом після закінчення навчальних закладів;
 
2.3. Працівники, які працюють за сумісництвом або на умовах строкового трудового договору та вагітні жінки проходять атестацію за власним бажанням.
 
2.4. Жінки, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, а також інші особи, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, проходять атестацію не раніше, ніж через рік після їх виходу на роботу.
 
2.5.Завідувачі бібліотек навчальних закладів, працюючі пенсіонери атестуються на загальних підставах.
 
2.6.Як виняток, в окремих випадках працівник, який не має необхідного стажу роботи і рівня освіти, закладених в кваліфікаційних характеристиках, може претендувати на будь-яку посаду і одержати її за умови успішного проходження атестації та кваліфікаційних випробувань.
 
2.7.Бібліотечні працівники, які мають педагогічне навантаження не за фахом бібліотекаря, атестуються двічі: як бібліотекарі і як педагогічні працівники з того предмету, який викладають відповідно до “Типового положення про атестацію педагогічних працівників України”(з доповненнями і змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти України № 419 від 01.12.98 р.)
 
3. ВИДИ АТЕСТАЦІЇ ТА ЇЇ ПЕРІОДИЧНІСТЬ
 
3.1. Атестація бібліотечних працівників поділяється на чергову та позачергову.
 
3.2.Чергова атестація проводиться один раз на п’ять років, згідно з графіком, складеним безпосередньо у навчальному закладі.
 
3.3.Для новопризначених бібліотечних працівників, які не проходили атестацію на попередньому місці роботи (як бібліотекарі), атестація проводиться через один рік після прийняття на роботу.
 
3.4.Позачергова атестація проводиться не раніше як через рік з дня видання керівником навчального закладу, органом державного управління освітою відповідного наказу за підсумками атестації після попередньої атестації для осіб, які: - виявили бажання підвищити раніше встановлений їм посадовий оклад (ставку заробітної плати), за наявності аргументованого подання керівника навчального закладу, або методиста з бібліотечних фондів відділу освіти; - підвищили свій фаховий і кваліфікаційний рівень; - повинні пройти повторну атестацію після прийняття рішення попередньою атестаційною комісією про відповідність займаній посаді за умови виконання рекомендацій щодо підвищення кваліфікації певного фахового напряму.
 
3.5.Атестація бібліотечних працівників передбачає попереднє (не рідше одного разу на п’ять років) підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору змісту, програм, форм навчання, організацій та установ, акредитованих в установленому порядку на здійснення підвищення кваліфікації.
 
 4. СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ, ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ АТЕСТАЦІЙНИХ КОМІСІЙ
 
4.1.Атестація бібліотечних працівників у навчальних закладах проводиться у терміни, визначені для атестації педагогічних працівників.
 
4.2. Строки, графік проведення атестації, форми атестації та кваліфікаційних випробувань, обговорюються з відповідним профспілковим органом і доводяться до відома працівників, які підлягають атестації, не пізніше ніж за місяць до її початку.
 
4.3.Атестація бібліотечних працівників проводиться атестаційною комісією, яка створюється у навчальному закладі та при міському відділі освіти для атестації педагогічних працівників.
 
4.4.Для компетентного здійснення своїх повноважень щодо атестації бібліотечних працівників до складу атестаційних комісій навчальних закладів та міської атестаційної комісії залучається методист методичного центру з бібліотечних фондів. При міському відділі освіти може створюється експертна група із числа провідних фахівців бібліотечної галузі міста.
 
4.5.Члени атестаційної комісії проходять атестацію в цій же комісії на загальних підставах. В цьому випадку член атестаційної комісії, який атестується, не бере участі у голосуванні.
 
4.6.Атестація бібліотекарів на відповідність посаді ”провідного бібліотекаря”, бібліотекарів, що претендують на встановлення відповідності посаді, яка не відповідає вимогам кваліфікаційних характеристик і рівню освіти, а також завідувачів бібліотек проводиться міською атестаційною комісією.
 
5. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО ПОСАД БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
 
 5.1. За наслідками атестації визначається відповідність бібліотечних працівників займаній посаді. Для бібліотек навчальних закладів, які є їх структурними підрозділами встановлені такі посади бібліотечних працівників: “провідний бібліотекар”, “бібліотекар І категорії”, “бібліотекар ІІ категорії”, “бібліотекар (без категорії) ”( Додаток № 1)
 
5.2.Діапазон посадового окладу (ставки заробітної плати) для завідувача бібліотеки навчального закладу: від "бібліотекар першої категорії" до "провідний бібліотекар".
 
5.3 Діапазон посадового окладу (ставки заробітної плати) для бібліотекарів: від "біблі­отекар(без категорії)" до "провідний бібліо­текар".
 
5.4.При визначенні відповідності займаній посаді та встановленні посадового окладу враховуються відзнаки і нагороди, рівень моральних якостей, загальної культури бібліотечного працівника, володіння державною мовою відповідно до Конституції України (стаття 10).
 
5.5.При контрактній системі прийому та звільнення працівників керівник відповідного навчального закладу має право на оплату працівника відповідно до чинного законодавства.
 
VІ. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ
 
 6.1. Підставою для атестації є особиста заява працівника із зазначенням посади, яку він займає, чи на яку претендує, з обґрунтуванням.
 
6.2 .Атестація проводиться протягом року на основі узагальнення результатів роботи бібліотекарів, експертної оцінки рівня їх кваліфі­кації, професійної компетентності, продуктивності і якості бібліо­течної діяльності та результатів кваліфікаційних випробувань.
 
6.3.Кваліфікаційні випробування можуть проводитись у формі співбесі­ди, екзамену, тестування тощо.
 
6.4.Завдання для кваліфікаційних випробувань розробляються міським методичним центром і затверджуються у встановленому порядку.
 
 6.5.Кваліфікаційні випробування проводять експертні групи, що створюються методичним центром відділу освіти.
 
6.6.Від кваліфікаційних випробувань можуть бути звільнені бібліотека­рі, що стали переможцями фахових конкурсів, мають публікації, авторські розробки (проекти, програми, посібники тощо).
 
6.7.Результати кваліфікаційних випробувань оформляються протоколом, який передається до атестаційної комісії не пізніше ніж за два тижні до початку атестації. (Додаток 3).
 
6.8.Можуть атестуватися протокольно завідувачі бібліотек, які стали переможцями Всеукраїнських фахових та інших творчих конкурсів для бібліотек навчальних закладів.
 
6.9.Оцінка рівня професійної діяльності завідувача бібліотеки здійснюється шляхом аналізу всіх сторін діяльності шкільної бібліотеки.
 
6.10. При визначенні рівня кваліфікаційних вимог до бібліотечних пра­цівників необхідно керуватися кваліфікаційними характеристиками посад, посадовими обов'язками бібліотекарів загальноосвітніх закла­дів (Додаток № 2). При атестації враховується: - якісне виконання посадових обов’язків; - результативність інформаційно-бібліотечної підтримки навчально-виховного процесу; - активність у роботі методичного об'єднання бібліотекарів; - своєчасність проходження курсової перепідготовки в інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів; - громадська активність бібліотекаря; - взаємовідносини з колективом і читачами бібліотеки.
 
6.11.Форми проведення атестації визначаються на місцях і можуть бути різноманітними: атестація на робочому місці, виробничий діалог, творчий звіт і т.д., але з обов'язковим поданням таких документів:
1) заява;
2) подання;
3) атестаційний лист;
4) характеристика;
5) паспорт бібліотеки загальноосвітнього закладу;
6) звіт про роботу за минулий рік; 7
) план роботи на поточний рік;
8) відгуки про роботу бібліотекаря від адміністрації навчального закладу і методичного об'єднання шкільних бібліотекарів; 9) розробки найбільш цікавих заходів, бібліотечних занять та ін­ших авторських творчих робіт.
 
Документ № 2 подається до міської атестаційної комісії.
Документи за № 5, 6, 7 подаються на атестацію завідувачів біб­ліотек.
 
6.12. Працівники, що претендують на кваліфікаційну категорію, яка не відповідає вимогам кваліфікаційних характеристик і рівню освіти, в заяві та поданні особливо відображають аргументацію виключного права претендувати на ці посади. Обгрунтування заяви пра­цівника повинне підтверджуватись рішенням шкільної атестаційної комісії або відгуком методичного центру.
 
 7. ПРОЦЕДУРА ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ АТЕСТАЦІЙНОЮ КОМІСІЄЮ
 
7.1.На кожного працівника, який підлягає атестації, готується в двох примірниках атестаційний лист (додаток № 4).
 
 7.2. Керівником навчального закладу на працівника, який підлягає атестації, складається характеристика, де дається всебічна і об'єктивна оцінка результатів його праці з урахуванням функціональних обов'язків, досвіду роботи, професійної компетентності, а також висловлюються необхідні рекомендації щодо підвищення ефективності його роботи. Характеристика підписується керівником навчального закладу.
 
7.3.Характеристика на працівника і атестаційний лист з результатами останньої атестації подаються до атестаційної комісії.
 
7.4.Працівник, який атестується, повинен бути ознайомлений з своєю характеристикою (під розписку), але не пізніше, ніж за один тиждень до початку атестації, при цьому він може висловити згоду чи незгоду зі змістом характеристики.
 
7.5.Працівник може, також, подати до атестаційної комісії документи, що засвідчують зростання його фахового і кваліфікаційного рівня (посвідчення, диплом тощо).
 
7.6.Атестаційна комісія на засіданні розглядає подані їй матеріали і заслуховує повідомлення куратора бібліотеки (у випадку атестації завідувача бібліотеки) або завідувача бібліотеки про роботу працівника, який атестується, а також заслуховує самого працівника. У разі відсутності працівника на засіданні атестаційної комісії без поважних причин комісія має право провести атестацію без нього.
 
7.7.В обов'язковому порядку по кожному працівнику, який атестується, ведеться протокол засідання атестаційної комісії (додаток № 5).
 
7.8.Атестаційна комісія на підставі всіх даних, за наявності 2/3 її членів, таємним або відкритим голосуванням ( за визначенням комісії перед початком роботи) дає одну із таких оцінок професійної кваліфікації і ділових якостей працівника: - відповідає займаній посаді; - відповідає займаній посаді за умови виконання рекомендацій комісії з повторною атестацією через рік; - не відповідає займаній посаді;
 
7.9.У голосуванні беруть участь лише члени атестаційної комісії, які присутні на засіданні.
 
7.10. Для проведення таємного голосування на засіданні атестаційної комісії більшістю голосів обирається лічильна комісія (3 - 4 чоловіки) серед членів атестаційної комісії. Голосування проводиться бюлетенями (додаток № 6). Результати голосування визначаються за більшістю голосів членів атестаційної комісії. При рівності голосів в оцінці професійної кваліфікації і ділових якостей працівника він визнається атестованим (тобто відповідає займаній посаді). Члени атестаційної комісії, які отримали бюлетень, голосують шляхом закреслення в ньому непотрібного. Якщо закреслено всі або не закреслено жодної із оцінок діяльності працівника, який атестується, то бюлетень вважається недійсним. Члени лічильної комісії за підсумками голосування складають протокол засідання комісії (додаток № 7 ), який після оголошення підсумків голосування затверджується атестаційною комісією відкритим голосуванням. Протокол лічильної комісії разом з опечатаним пакетом бюлетенів додається до протоколу засідання атестаційної комісії.
 
7.11. Результати голосування заносяться до атестаційного листа. Атестаційний лист підписується головою, секретарем та членами комісії, які брали участь у засіданні.
 
7.12. Атестаційна комісія може вносити рекомендації керівництву щодо заохочення окремих працівників за досягнуті успіхи в роботі, включення в кадровий резерв, направлення на підвищення кваліфікації або перепідготовку тощо.
 
7.13. Рішення атестаційної комісії доводиться до відома працівника, який атестується, безпосередньо після підведення підсумків голосування (працівник розписується у атестаційному листі).
 
7.14 Атестаційний лист і характеристика на працівника, який пройшов атестацію, зберігаються в його особовій справі.
 
7.15 Атестація осіб, які ввійшли до складу комісії, передує атестації інших бібліотечних працівників.
 
8. РЕАЛІЗАЦІЯ РІШЕНЬ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ
 
8.1.Матеріали атестації передаються керівникові навчального закладу для прийняття рішення. Він видає наказ про результати атестації в строк не пізніше двох місяців з дня її проведення. Період тимчасової непрацездатності працівника, а також перебування його у відпустці не зараховуються у двомісячний строк. За цей строк керівник вирішує питання заохочення працівників, які успішно пройшли атестацію, а в окремих випадках (при оцінці працівника як "не відповідає займаній посаді" – про переведення на іншу роботу за згодою працівника або звільнення його з роботи. У разі незгоди з пониженням в посаді працівник звільняється з роботи згідно з законодавством України. Після закінчення вказаного строку (два місяці) переведення працівника на іншу роботу чи звільнення його за результатами атестації не допускається.
 
 8.2. Трудові спори, пов'язані з результатами атестації працівників, розглядаються згідно з чинним законодавством про порядок розгляду трудових спорів.
 
9. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
9.1. Загальне організаційно-методичне керівництво з проведення атестації бібліотечних працівників навчальних закладів здійснює міський методичний кабінет.
Категория: Положення | Добавил: admin
Просмотров: 25261 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 4.4/17 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Категории каталога
Закони, укази, розпорядження [37]
Закони, укази, розпорядження у сфері бібліотечної справи та освіти України
Положення [8]
Положення в сфері бібліотечної справи
Інструкції [9]
Правила, порядок, норми [10]
Роз'яснення [8]
Стандарти [3]
Листи МОН України [15]
Оплата праці [27]
Програми [0]
Форма входу
Пошук
Наші друзі

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 705
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2025