Субота, 25.01.2025, 01:19
Вітаємо на сайті САШБ! Гость | RSS

Славутицька асоціація шкільних бібліотекарів

Нормативно-правова база у сфері бібліотечної справи

Головна » Файлы » Офіційні документи » Інструкції

Інструкція про порядок використання і застосування типових форм первинного обліку
[ ] 07.12.2007, 22:04
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок використання і застосування типових форм первинного обліку науково-інформаційної діяльності
 
1. Загальні положення

1.1. Інструкція про порядок використання і застосування типових форм первинного обліку науково-інформаційної діяльності затверджена наказом Держкомстату та Міннауки України від 07.08.98 № 272/219. Розроблена на підставі узагальнення досвіду роботи органів науково-технічної інформації (далі — НТІ), науково-технічних бібліотек (далі — НТБ), служб науково-технічної інформації підприємств, організацій різних форм власності, надалі — організації, які мають довідково-інформаційний фонд (далі — ДІФ) та займаються науково-інформаційною діяльністю.
1.2. Типові форми первинного обліку науково-інформаційної діяльності, затверджені наказом Держкомстату та Міннауки України від 07.08.98 № 272/219, призначені для використання в органах НТІ, НТБ, організаціях, які займаються науково-інформаційною діяльністю згідно з Законом України "Про науково-технічну інформацію".
1.3. Типові форми первинного обліку науково-інформаційної діяльності використовуються для забезпечення єдиної методології організації обліку показників науково- інформаційної діяльності, вірогідності та зіставлення відомостей у цьому напрямку в органах НТІ, НТБ і організаціях різних форм власності та господарювання.
1.4. В інструкції затверджено Перелік показників науково-інформаційної діяльності, що підлягають обов'язковому обліку (далі — Перелік показників) в органах НТІ, НТБ, організаціях, які займаються науково-інформаційною діяльністю або мають у своїй роботі цей напрямок діяльності (додаток).
1.5. Типові форми первинного обліку науково-інформаційної діяльності є додатковими до існуючих первинних облікових форм бібліотечної документації, які використовують органи НТІ, НТБ, організації.
 
2. Основні визначення термінів

База даних— сукупність взаємопов'язаних даних, організованих згідно зі схемою бази даних так, щоб з ними міг працювати користувач.

Брошура — книжкове видання обсягом понад 4, але не більше 48 сторінок.

Бібліографічний опис — сукупність бібліографічних відомостей про документ, його складову частину чи групу документів, наведених за певними правилами, необхідних і достатніх для загальної характеристики й ідентифікації документа.

Бібліографічна довідка — довідка, яка вміщує добірку (список) бібліографічних описів, відповідно до зробленого запиту.

Видання — документ, призначений для розповсюдження вміщеної в ньому інформації, підданий редакційно-видавничій обробці, одержаний друком або тисненням, поліграфічне самостійно оформлений, з вихідними даними.

Видача копій та оригіналів — кількісний показник усіх видів документів (книг. періодичних і продовжуваних видань, спецвидів та ін.) або їхніх копій, доведених до споживачів різними формами (видами) бібліотечного та інформаційного обслуговування за певний період.

Депозитарний фонд — бібліотечний фонд, що підлягає постійному зберіганню в бібліотеках-депозитаріях.

Депонування — форма збору та росповсюдження наукових робіт, яка передбачає зберігання рукописів у бібліотеці чи інформаційному органі, сповіщання читачів про прийняття рукописів на зберігання і надсилання їх копій за вимогою.

Довідково-інформаційний фонд (ДІФ) — сукупність упорядкованих первинних документів і довідково-пошукового апарату, призначених для задоволення інформаційних потреб.

Довідково-пошуковий апарат (ДПА) — сукупність упорядкованих вторинних документів, створюваних для пошуку першоджерел.

Звіт науково-технічної документації з науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт — науково-технічний документ, який вміщує систематизовані дані пронауково-дослідну роботу й описує або процес, або результати науково-технічного досліду, або становище науково-технічної проблеми.

Інформаційна послуга — здійснення певного технологічноґо процесу науково-інформаційної діяльності й доведення отриманого кінцевого результату до споживачів задля задоволення їхніх інформаційних потреб.

Інформобслуговування — галузь професійної інформаційної діяльності, спрямованої на задоволення різноманітних інформаційних потреб.

Інформобслуговування в режимі "Запит-відповідь"— спосіб організації довідково-інформаційної роботи, при якому на кожний інформаційний запит оперативно готується й видається разова відповідь.

Книга — книжкове видання обсягом понад 48 сторінок.
 
Конструкторська документація — сукупність графічних та текстових документів, де зазначені склад та побудова виробів і вміщені всі потрібні відомості для їх розробки, виготовлення, контролю, приймання, експлуатації та ремонту.

Користувач — особа, яка користується інформаційними послугами для одержання інформації чи рішення певних завдань.

Міжбібліотечний абонемент (МБА)— бібліотечний абонемент, заснований на взаємному використанні фондів бібліотек країни згідно з установленими правилами.

Науково-інформаційна діяльність - сукупність дій. спрямованих на задоволення потреб громадян, юридичних осіб і держави у науково-технічній інформації, що полягає в її збиранні, аналітично-систематичній обробці, фіксації, зберіганні, пошуку й поширенні.

Носій магнітного запису— фізичне тіло, в якому інформація записується (зберігається) через зміну його магнітного стану.

Мікроносій — репрографічна копія у вигляді мікрофільму або мікрофіши, що містить одне або кілька мікрозображень документа на рулонній, або форматній плівці, читання, яких можливе тільки за допомогою оптичних приладів.

Патентна документація — сукупність документів (витягів із них), які містять відомості про результати науково-технічних і проектно-конструкторських розробок, заявлених або визнаних відкриттями, винаходами, промисловими зразками про патентовласників, власників дипломів про відкриття та посвідчень про реєстрацію промислових зразків, корисних моделей і товарних знаків,

Періодичне видання — серійне видання, що виходить через визначені проміжки часу з постійним для кожного року числом номерів (випусків), без повторів у змісті, однотипне оформленими, нумерованими або датованими випусками, під одним і тим же заголовком.

Промисловий каталог — каталог, що вміщує систематизований перелік промислової продукції.

Тематична довідка — бібліографічна довідка, яка містить бібліографічну інформацію за певною темою.

Фактографічна довідка — невиданий вторинний інформаційний документ, в якому на основі пошуку, відбору, оцінки, аналізу та узагальнення фактографічної інформації наведені відомості, що характеризують стан окремого питання (проблеми) в галузі науки,техніки та виробництва в країні й за кордоном.

Фактографічні дані— дані, що характеризують який-небудь факт чи подію. Такі дані подаються в структурованому вигляді; над ними можна виконувати різноманітні допустими операції.
 
[Джерело: Законодавчі та нормативні документи України у сфері інформації, видавничої та бібліотечної справи. Тематична підбірка. У 2 ч./Уклад. Т.Ю.Жигун - К.: Кн.палата України, 2000]
Категория: Інструкції | Добавил: admin
Просмотров: 2701 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Категории каталога
Закони, укази, розпорядження [37]
Закони, укази, розпорядження у сфері бібліотечної справи та освіти України
Положення [8]
Положення в сфері бібліотечної справи
Інструкції [9]
Правила, порядок, норми [10]
Роз'яснення [8]
Стандарти [3]
Листи МОН України [15]
Оплата праці [27]
Програми [0]
Форма входу
Пошук
Наші друзі

 
 
 
 
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет Отрок.ua - Православный журнал для молодёжи  
Статистика
Опитування
Чи може інформація із Internet замінити користування бібліотеками?
Всього відповідей: 705
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2025