«Про все цікаве на планеті читай в журналі та газеті!» Конкурс реклами періодичного видання
Ярова Т.Е.
завідуюча бібліотекою
Славутицької ЗОШ №1
провідний бібліотекар
Мета: популяризація періодичних видань для підлітків, закріплення знань про історію періодичних видань, що виходили на території Київщини, та правила користування періодикою.
Обладнання: виставка газет і журналів, вислови про читання: "Хто багато читає, той багато знає!", "Про все цікаве на планеті читай в журналі та газеті!"
І. Доброго дня, діти і шановні гості! Я рада вітати вас у цій залі. Сьогодні ми проводимо підсумкове заняття по роботі з періодичними виданнями. Проведемо ми його в дуже цікавій формі. Команди від 8-х класів візьмуть участь в декількох турах: розминці, рекламі, конкурсі газетної вирізки і конкурсі капітанів команд. А оцінювати їхню роботу буде компетентне журі у складі
(представлення членів журі)
Тож, я запрошую команди 8-А, 8-Б, в-В та 8-Г класів зайняти свої місця. Девіз нашого заняття «Хто багато читає, той багато знає».
Сьогодні існує велика кількість газет і журналів. А чи знаєте ви, що перша газета з’явилася 1300 років тому назад? Сталося це в Стародавньому Китаї, газета була урядовою, складалася з однієї сторінки і мала назву «Новини столиці». На відміну від газет журнали з’явилися значно пізніше і на цупкому темному папері. В цих журналах друкувалися суспільні події, різні новини і поради. А от наскільки добре наші учасники розбираються в питаннях з історії періодичних видань, що виходили і виходять на території Київської області, ми зможемо перевірити прямо зараз.
Наш перший конкурс – розминка «Бліц-турнір»: за кожну правильну відповідь команда отримує один бал.
« Бліц-турнір» (запитання-відповідь)
Запитання команді 8-А класу:
1. Первісне значення слова «газета»? (назва дрібної срібної монети, за яку в 16 ст. можна було купити аркуш паперу з новинами і оголошеннями).
2. Назвіть одну з найперших газет Київщини, яка виходила російською та українською мовами і складалася з двох частин – офіційної та неофіційної («Киевские губернские ведомости»)
3. Як називаються співробітники періодичного видання, які готують повідомлення з місця подій? (Кореспонденти).
Запитання команді 8-Б класу:
1. З якої мови прийшло до нас слово «журнал» і що воно означає? (З французької мови, буквально в перекладі означає – щоденник, щоденний запис подій, пригод).
2. Перший номер цієї газети вийшов під назвою «Юный Спартак». Назвіть дату, місце випуску першого номеру і сучасну назву цієї газети. (15 грудня 1922 г., Харків, «Перемена»).
3. Як називається заклад, в якому готують до другу газету або журнал? (Редакція).
Запитання команді 8-В класу:
1. З якої мови прийшло до нас слово «преса» і що воно означає? (З французької мови: «прес» - давити; газети і журнали).
2. Перший номер цього журналу вийшов під назвою «На зміну». Назвіть дату, місце виходу і сучасну назву цієї газети (6 лютого 1925 г., Харків, «Зірка”).
3. Цей журнал читав у дитинстві наш президент, читачі дуже люблять його рубрику «Буц», на його сторінках друкуються твори відомих письменників. Що це за журнал? («Барвінок»).
Запитання команді 8-Г класу:
1. Назвіть найперше періодичне видання на Київщині, яке виходило щороку, але тільки протягом одного місяця – січня, і чому з такою періодичністю? («Киевские объявления», під час проведення ярмарку).
2. Ця газета спочатку виходила в другій половині 19 століття, а потім знову відновила своє існування через 100 років. (Киевский телеграф»).
3. Закінчіть фразу: заголовок розділу, який повторюється з номеру в номер, об’єднує кілька статей на одну тему називається - (рубрикою).
Ну що ж, ми дещо розім’ялися. Я гадаю, що засмучуватися не треба, тому що у нас попереду ще три конкурси.
ІІ. Друзі, уявіть собі, що одного дня зникне вся друкована продукція. Не буде газет і журналів, не зможемо прочитати цікаву статтю про події або новини. Без періодичних видань – газет і журналів - життя стане нецікавим, тому що вони відіграють велику роль в житті нашого суспільства. Звичайно, що деякі журнали вам відомі ще з дошкільного віку. Вам їх читали батьки, ви самі розглядали цікаві малюнки. Згадайте їхні назви. Ну ж бо, хто пам’ятає? (Діти називають).
Так, добре. А сьогодні ми поговоримо про періодику для вашого віку. В Україні друкується багато журналів і газет для школярів різного віку, загальна кількість яких перебільшує 40 назв. Серед них - “Весёлая переменка”, “Экстрим”, “Ералаш”, “Клас!”, “Клякса”, “Cool”, “Однокласник”, “Остров сокровищ”, “Территория А” та інші.
Ну що ж, настав час познайомитися з газетами і журналами, які особливо до вподоби нашим восьмикласникам.
Наш наступний конкурс – «Реклама улюбленого періодичного видання» (домашнє завдання).
Завдання командам – представити улюблене видання так, щоб іншим також захотілося його почитати.
Конкурс оцінюється за п’ятибальною системою.
(Кожна команда представляє улюблене періодичне видання)
ІІІ. А зараз наші команди позмагаються в умінні працювати з газетами. Наш наступний конкурс – «Газетна вирізка».
Як ви знаєте, для зберігання в бібліотеці всі примірники газет оформлюють у підшивку. Але вдома це робити не зовсім зручно. Тому цікаві матеріали вдома збирають у вигляді газетних вирізок. А щоб запам’ятати, з якої газети зроблено вирізку, слід на вирізці записати назву газети, дату.
Увага, на ваших столах – один номер газети, папка з певної теми, ножиці і ручка.
Завдання: якомога швидше і правильніше зробити вирізки з представлених газет з тієї теми, яка зазначена на папці. Час виконання – 3 хв.
(Команди виконують завдання конкурсу)
ІV. Я запрошую капітанів команд для участі в «Конкурсі капітанів».
Зараз кожному з вас необхідно буде згадати і назвати якомога більшу кількість газет і журналів. Перший, хто вибуває з конкурсу – отримує 1 бал, другий – 2 бали і т.д. Найбільшу кількість балів – чотири – принесе своїй команді той, хто залишиться останнім.
(Капітани по черзі називають газети або журнали. Повторювати назви не можна)
V. Конкурс для вболівальників (запитання-відповідь)
Вболівальникам 8-А класу.
Це найстаріше періодичне видання Київщини 5 разів змінювало свою назву. Але з листопада 1943 року виходить під сучасною назвою. Під якою? (“Київська правда”)
Вболівальникам 8-Б класу.
Назвіть найстаріший журнал, який видається з 19 століття до сьогоднішнього дня і виходить не тільки в Росії, а й в Україні. (“Вокруг света”, 1841 р.).
Вболівальникам 8-В класу.
Назвіть періодичне видання, назва якого пов’язана з найприємнішим моментом перебування учня в школі. (“Весела перерва”).
Вболівальникам 8-Г класу.
Назвіть нашу місцеву газету (“Теледень-Славутич”).
VI. Дорогі друзі, наш конкурс закінчено. Сьогодні ми побачили, скільки цікавого і пізнавального можна дізнатися з газет і журналів. Я бажаю вам, щоб в кожного з вас були свої улюбленці серед них. Навіть в наш час, коли на зміну друкованій пресі приходять електронні газети і журнали, все одно людство про все цікаве на планеті читає в журналі та газеті!
А зараз - слово журі.
Оголошення результатів, нагородження команд.
Источник: http://www.sasl.at.ua |