ТИМЧАСОВІ ПРИМІРНІ НОРМИ ЧАСУ НА ОСНОВНІ ПРОЦЕСИ БІБЛІОТЕЧНОЇ РОБОТИ
НАКАЗ від 19.07.2005. № 496.
м. Київ
Про застосування Тимчасових примірних норм часу на основні процеси бібліотечної роботи
З метою апробації норм часу на основні процеси бібліотечної роботи
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасові примірні норми часу на основні процеси бібліотечної роботи (додаток 1).
2. Національній парламентській бібліотеці України, Національній бібліотеці України для дітей, Державній історичній бібліотеці України, Державній бібліотеці України для юнацтва, Одеській державній науковій бібліотеці ім. М.Горького, Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Короленка застосувати Тимчасові примірні норми часу на основні процеси бібліотечної роботи при плануванні роботи на 2006 рік.
3. Міністерству культури Автономної Республіки Крим, Головному управлінню культури, мистецтв та охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації, управлінням культури обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій забезпечити застосування у бібліотеках Тимчасових примірних норм часу на основні процеси бібліотечної роботи при плануванні роботи на 2006 рік. Узагальнити висновки щодо застосування Тимчасових примірних норм часу на основні процеси бібліотечної роботи та надіслати їх до Міністерства культури і туризму України до 1 червня 2006 року.
4. Управління з питань стратегічного планування соціокультурного розвитку та регіональної політики в сфері культури (Л.М.Кононенко) узагальнити інформацію від регіонів та подати матеріал на розгляд управлінню з питань оплати праці та бюджетних програм Міністерства культури і туризму України (Н.Ю.Солодченко).
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра О.Г.Шокало-Бенч.
В основу розробки норм часу на роботу, що виконуються у бібліотеках, покладено дані вивчення та аналізу законодавчих і нормативно-методичних документів, що регламентують діяльність бібліотек, нормативні документи бібліотек та інформаційних установ України. У норми часу враховано особливості роботи в автоматизованому режимі. У ряді випадків до норм часу додаються поправочні коефіцієнти.
В зв'зку з припиненням дії Тимчасових примірних норм часу на основні процеси бібліотечної роботи (після 1 червня 2006 року) та відсутністю нових вітчизняних нормативів замість них - при планування роботи у подальшому слід керуватися Комплексними нормами з довідника „Расчет бюджета рабочего времени для централизованных библиотечных систем» (М.,1989).
При розрахунках норм часу на перевірку книжкових фондів - керуватися матеріалами, викладеними у збірнику "Актуальные вопросы библиотечной работы" (М., 1987):
Мироненко Н.Е., Смирнова Н.А. Расчет бюджета времени при проверке книжных фондов ЦБС // Актуальные вопросы библиотечной работы.- М., 1987.- С.158-169.
|