Оголошення та новини
В разделе объявлений: 95 Показано объявлений: 41-60 |
Страницы: « 1 2 3 4 5 » |
Школьников Венесуэлы обязали читать Маркса и Чавеса
Президент Венесуэлы Уго Чавес утвердил «Национальный революционный план чтения», сообщает La Gaceta Tucuman. Чавес заявил, что рассматривает чтение как способ изменить сознание читателя, и что литература только тогда является искусством, когда служит борьбе с социальным неравенством.
Прочтение книг, вошедших в утвержденный список, станет обязательным для изучения в венесуэльских школах. В частности, школьникам придется читать труд «Венесуэльский социализм и партия», написанную министром финансов страны Али Родригесом, а также произведение под названием «Почему я чавист?».
Кроме того, в список включены сборник речей самого Чавеса, труды Эрнесто Че Гевары и его биография, «Манифест коммунистической партии» Карла Маркса и книги под названиями «Теория идеологии» и «Код Чавеса».
Президент страны позаботился и о том, чтобы чтение развивало вкус и развлекало венесуэльских школьников. Для этих целей в список были включены любовные письма, которые национальный герой Венесуэлы, борец за освобождение испанских колоний в Южной Америке Симон Боливар писал своей возлюбленной Мануэле Саэнс.
В январе СМИ сообщали, что президент Венесуэлы стал колумнистом сразу нескольких газет. «Строчки Чавеса» – так называются колонки – должны стать еще одним орудием в идеологической войне.
По материалам «Lenta.ru».
У світі |
Просмотров: 812 |
Дата: 16.05.2009
|
|
Святкування Дня Європи в Києві
Делегація Європейської Комісії разом з посольствами країн ЄС та країн-кандидатів підготували різні заходи та зробили свій внесок до святкування цього громадського свята у Києві.
13 травня розпочалися дебати в університетах Києва, в яких взагалі будуть брати участь 18 послів країн ЄС та студенти. На цих дебатах будуть обговорюватися такі питання, як відносини між ЄС та Україною. Ці зустрічі будуть тривати до 15 травня.
Представництво Європейської Комісії в Україні традиційно бере участь у щорічному святкуванні Дня Європи в Києві, яке проходить на Хрещатику в форматі Європейського містечка (з 14.00 до 17.00).
В офіційному відкритті свята, що відбудеться 16 травня o 15.00 напроти будівлі київської міської адміністрації на Хрещатику, візьмуть участь голова Представництва Європейської Комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра та посли країн-членів ЄС. Гості свята зможуть почути та побачити відео-звернення президента Європейської Комісії Жозе Мануела Баррозу до українських громадян. Після цього посли країн-членів ЄС вручать нагороди переможцям конкурсу дитячого малюнку, організованого київською міською владою.
Серед особливих заходів, організованих Європейською Комісією в Києві у цьому році – публічні дебати, за участю послів країн-членів ЄС (Німеччина, Нідерланди, Великобританія, Угорщина, Франція, Литва, Європейська Комісія) та високопосадовців України (о 15.30). Дискусії будуть присвячені актуальним аспектам відносин ЄС та України.
Посольства країн-членів ЄС та країн-кандидатів, проведуть курси з вивчення європейських національних мов. Загалом буде проведено курси з 21 європейської мови.
На закінчення святкувань, відбудеться Фестиваль європейського кіно (3-9 червня), в рамках якого, у київських кінотеатрах "Україна" та "Київ" буде показано 17 європейських кінострічок.
Одночасно з участю в святкуванні Дня Європи в Києві, Представництво Європейської Комісії в Україні, в співробітництві з обласними та міськими адміністраціями відповідних міст, проводить святкування у Тернополі (23 травня) та Кривому Розі (30 травня). Представники Європейської Комісії в Україні братимуть також участь у святкуванні в Івано-Франківську (22 травня), у Луцьку (24 травня) та у Сімферополю (6 червня).
Додаткова інформація для преси:
О 14.30 напроти намету Представництва Європейської Комісії в Україні відбудеться прес-брифінг за участю Голови Представництва Європейської Комісії в Україні. Зацікавлених у брифінгу будуть чекати біля намету. Журналісти також запрошуються на публічні дебати. Реєстрація необов’язкова (див. програму заходів).
У світі |
Просмотров: 803 |
Дата: 14.05.2009
|
|
У школьников Гонконга больше не будет учебников
Школьникам Гонконга больше не придется носить с собой учебники. Книги заменят на специальные электронные устройства, в которые будет закачано содержание школьной программы.
Устройство разработано местным Институтом прикладных наук и технологических исследований. Внешне оно напоминает ноутбук и имеет монитор размером около 13 сантиметров. Стоит новинка около $260.
Школьники смогут получать необходимые учебные материалы со школьного сервера в любое время и в любом месте. В сентябре этого года первые школы в Гонконге приступят к испытанию устройства, на разработку которого ученые потратили два года.
Новое приспособление снизит расходы родителей на школьные учебники, которые стоят в Гонконге довольно дорого. А облегченные портфели наверняка уменьшат поток посетителей ортопедических кабинетов, правда, с риском увеличить число пациентов окулистов. Об этом сообщает РосБизнесКонсалтинг.
У світі |
Просмотров: 831 |
Дата: 08.05.2009
|
|
Урочисто відкрито 3-й фестиваль дитячого читання
«Форум видавців – дітям»
Львів, 7 травня 2009 р. – у книжковій столиці України розпочалося свято дитячої книги - єдина в Україні і одна з небагатьох у Центральній та Східній Європі подій, цілковито присвячених дитячій літературі та читанню. Серед заходів Фестивалю - 3-я Спеціалізована дитяча книжкова виставка-ярмарок, спільна соціальна ініціатива Святослава Вакарчука «Книга творить Людину – Людина творить країну» і Форуму видавців «Подаруй дитині книжку!», міжнародна науково-практична конференція «Дитина читає…», акція «Книжка від зірки», близько 40 видів майстер-класів для дітей, презентації нових книжок, конкурси, вікторини. Другий рік поспіль паралельно з фестивалем дитячого читання за сприяння Міністерства освіти і науки України відбувається виставка-семінар освітніх технологій, навчальної та методичної літератури і закладів освіти «Освіта 2009».
На Форумі представлені 54 українських дитячих видавництва книжок та періодики та 46 видавництв навчально-педагогічної літератури та закладів освіти. На фестиваль дитячого читання до Львова з’їхалися понад 50 переможців всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2009», який охопив 136 112 юних книголюбів з усіх куточків України.
На думку учасників прес-конференції з нагоди урочистого відкриття Фестивалю 7 травня, уявити сучасний Львів без свята книги неможливо, адже місто вже 15 років поспіль приймає «Форум видавців» і 3 роки – «Форум видавців - дітям». Натомість, президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль висловила сподівання, що свято дитячого читання розростеться і подолає межі міста Львова, охопивши усі райони і міста Львівщини у рамках регіональної програми підтримки книгочитання. «Це - форум, який вчить любити книгу», - зауважив заступник Голови Львівської ОДА Ігор Держко, звертаючись до присутніх у залі переможців всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2009». «Ваше майбутнє – це майбутнє з книгою», - наголосив він. Учасників відкриття також привітали Голова міста Львова Андрій Садовий, Генеральний консул Російської Федерації у м. Львові Євген Гузєєв, консул Генерального консульства Чеської Республіки у м. Львові Ярослав Кубалік, Ректор Української Академії Друкарства доктор технічних наук професор Богдан Дурняк, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін та начальник Головного управління освіти м. Києва Лілія Гриневич.
Дитяче журі у складі найкращих юних читачів України на засіданні 7 травня визначило переможців конкурсу «Найкраща дитяча книжка Фестивалю» у трьох номінаціях:
«Книжка для найменших»: Мар’яна Савка «Чи є в бабуїна бабуся?» («Видавництво Старого Лева»);
«Книга, яку варто читати»: Костянтин Матвієнко «Час настав» (Видавництво «Теза»);
«Я пізнаю світ»: Тетяна Мартиняк «Статеве дозрівання до 16» (Видавництво «Пегас»).
До четвертої номінації «Книжкове диво України» юні літературознавці віднесли усі представлені на конкурс книжки.
На урочистій церемонії нагородження переможців всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2009» дітей привітали зірки-гості Фестивалю – відомий режисер Роман Віктюк, а також співаки Віталій Козловський, Міка Ньютон та Олена Корнєєва. «Я вам бажаю мати у житті мрію і мету, а це ви можете почерпнути з книжок», - проголосив зі сцени перед автограф-сесією Віталій Козловський. «Ви - доросла і розумна аудиторія, для якої дуже відповідально писати», - зізнався під час церемонії автор одної з найкращих книг фестивалю за версією дитячого журі Костянтин Матвієнко.
ДОВІДКА: «Форум видавців дітям» - ініціатива ГО «Форум видавців» із популяризації читання серед дітей, сприяння розвитку дитячого книговидавництва та книгорозповсюдження. Фестиваль об’єднує комплекс заходів культурницького, соціального та наукового характеру – від презентацій нових книжок, дитячих конкурсів та благодійних акцій до фахових дискусій з проблематики дитячого читання. 3-й фестиваль дитячого читання «Форум видавців – дітям» триватиме з 7 до 9 травня 2009 р.
В Україні |
Просмотров: 1177 |
Дата: 08.05.2009
|
|
В Луганске прошла Неделя большого чтения.
Лучшие рисунки отправят в Африку
В Луганске впервые в Украине была проведена Неделя большого чтения, организованная международной организацией Global Campaign for Education. Об этом «Луганск.proUA.com» сообщают организаторы акции.
В акции приняли участие 12 учебных заведений Луганска, 10 из которых – средние школы (СШ №№ 5, 18, 19, 26, 30, 36, 42, 54, 57, 60).
Акция проводится с целью привлечения внимания к образованию, к повышению интереса у учащихся читать книги и изучать иностранные языки. В акции используются материалы международного стандарта – универсальная книга на английском и испанском языке, состоящая из рассказов о важности образования знаменитых писателей мирового уровня, а также постеры, стикеры, таблицы.
Каждый участник выражает свое мнение по данной проблеме, пишет пожелание или рисует свое видение необходимости образования.
Часть материалов с именами и мнениями отправляется в Южную Африку, где находится главный офис компании. А фото и видео материалы, отснятые за время проведения кампании помещаются на сайты, где их сможет увидеть любой человек из любой точки мира.
Международная организация Global Campaign for Education является инициатором международной недели большого чтения The Big Read 2009, которая прошла в большинстве стран мира с 20-26 апреля. В Луганске акция прошла при поддержке управления образования Луганского городского Совета, Луганского методического центра. Представитель на Украине и координатор Недели большого чтения – Анна Михайлова.
В Україні |
Просмотров: 826 |
Дата: 08.05.2009
|
|
Основні заходи заключного етапу 5-го Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» та 3-го Фестивалю «Форум видавців – дітям»:
1. Тиждень читання в школах та бібліотеках м. Львова.
Розпочався 22 квітня і триватиме до 8 травня.
2. 3-я Спеціалізована дитяча книжкова виставка-ярмарок.
Проводиться 7-9 травня. Місце проведення – Палац Мистецтв (вул. Коперніка, 17).
3. 2-а Виставка-семінар освітніх технологій, навчальної та методичної літератури і закладів освіти «Освіта 2009».
Проводиться 7-9 травня. Місце проведення – Палац Мистецтв (вул. Коперніка, 17). Проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України (міністр І.Вакарчук).
4. ІV Міжнародний колоквіум «Європейський вимір української освіти».
Проводиться 8 травня за участі керівників Міністерства освіти і науки України, науковців, представників освітніх кіл Франції, Німеччини, Польщі. Проводиться спільно з Міністерством освіти і науки України (міністр І. Вакарчук), Головним управлінням освіти і науки Львівської ОДА (начальник П. Хобзей), Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти (директор Р. Шиян).
5. Заключний етап Всеукраїнського конкурсу читання «Книгоманія»
6. Церемонія нагородження переможців конкурсу «Найкращий читач України-2009».
Проводиться 7 травня у клубі «Пікассо». Переможці конкурсу отримують книжкові нагороди від українських видавництв-партнерів заходу, беруть участь у цікавих конкурсах та розвагах.
7. Фестиваль-парад літературних героїв.
Проводиться спільно з Управлінням освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та Центром творчості для дітей та юнацтва Галичини.
8. Конкурс «Найкраща дитяча книжка Фестивалю».
9. Конкурс малюнка «Я люблю читати!».
Проводиться спільно з газетою «Високий Замок» (головний редактор Н. Балюк) та Управлінням освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (начальник Н. Оксенчук).
Виставка творів переможців конкурсу відбудеться 7-9 травня під час спеціалізованої книжкової виставки-ярмарку, після того – в УДЮМКах, найкращі малюнки будуть опубліковані в газеті «Високий Замок».
10. Конкурс фотографій «Читаюча родина» проводиться спільно Управлінням освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (начальник Н. Оксенчук).
11. Майстер-класи.
Понад 20 різних видів майстер-класів відбудуться 7-9 травня в Палаці Мистецтв (вул. Коперніка, 17), які будуть проводитися безкоштовно. Проводяться спільно з Центром творчості дітей та юнацтва Галичини (директор О. Кузик), Львівською обласною Малою академією наук (директор І. Бородчук), Львівським обласним дитячим еколого- натуралістичним центром (керівник Л. Бойко), Дитячою школою народних мистецтв (керівник Г. Вихованська), Міським Палацом дітей та молоді м. Рівне (директор І. Первушевська), залучаються інші організації, а також письменники, скульптори, художники, актори та ін.
12. Акція «Книжка від зірки».
Проводиться 7-9 травня під час спеціалізованої книжкової виставки-ярмарку. Відомі люди – співаки, актори, спортсмени, телеведучі, політики – читають уривки своїх улюблених дитячих книжок, відповідають на запитання, розповідають про користь від читання.
13. Конкурс для ерудитів «Візьми, читай!».
Беруть участь всі відвідувачі спеціалізованої книжкової виставки-ярмарку. Ведучі ставлять публіці запитання на знання сучасної та класичної дитячої літератури. Переможець отримує книжку від видавництв-партнерів. Всього розігрується понад 300 книжок.
14. Благодійна акція «Подаруй дитині книжку» – збір книжок для сиротинців та дитячих бібліотек Львівської області.
Проводиться 7-9 травня під час спеціалізованої книжкової виставки- ярмарку.
15. Міжнародна науково-практична конференція «Дитина читає…».
Проводиться спільно з Українською академією друкарства, Інститутом педагогіки АПН України, Національною бібліотекою України для дітей, Державною педагогічною бібліотекою ім. Сухомлинського.
В Україні |
Просмотров: 1138 |
Дата: 07.05.2009
|
|
Бібліотека ЮНЕСКО для всього світу
Учора в інтернеті відкрилася світова цифрова бібліотека ЮНЕСКО. Адреса бібліотеки: www.wdl.org.
Наразі бібліотечні запасники скромні — приблизно 1200 документів, рукописів, друкованих книг, журналів, фотографій, аудіозаписів та старих кінохронік.
Формуванням бібліотеки займалися 30 організацій із 19 країн світу. «30 — це хороше число, але коли подумаєш, що у світі 190 країн, то розумієш, як багато ще належить зробити», — сказав директор віртуальної бібліотеки Джон ван Уденарен.
Наразі бібліотека працює на семи мовах: англійській, французькій, арабській, китайській, російській, португальській та іспанській. Але віртуальні об’єкти репрезентовані 40 мовами світу. Користування нею безкоштовне. Концепцію WDL (абревіатура від англійського «Світова цифрова бібліотека») розробила група науковців Бібліотеки Конгресу США, найбільшої книгозбірні світу, за технічної підтримки фахівців Александрійської бібліотеки. WDL не має наміру конкурувати з уже існуючими, більшими мережевими бібліотеками Google Book Searcha та Europeane. Її завданням є зацікавлення дітей та молоді читанням книг.
Олег БОРОВСЬКИЙ
У світі |
Просмотров: 808 |
Дата: 24.04.2009
|
|
Китайских чиновников обязали читать книги
От всех чиновников восточной китайской провинции Шаньдун, занимающих руководящие посты, потребовали ежегодно прочитывать по 3-5 книг. Об этом сообщают местные СМИ.
В сообщениях говорится, что согласно решению провинциального парткома компартии Китая, "руководящие работники всех ступеней в соответствии со своей личной подготовкой и требованиями работы должны определить имеющиеся у них пробелы и составить годовые планы учебы и чтения книг".
В документе также подчеркивается, что "одновременно следует изучать современную теорию управления, приобретать знания в области экономики, науки и техники, законодательства, истории, философии, литературы, искусства, иностранных языков, компьютерной техники".
В нем также указывается, что "каждый руководитель должен каждый год прочитывать не менее трех - пяти книг".
Между тем, Национальный Фонд Искусств США пришел к выводу, что в 2008 году впервые за четверть столетия жители США стали читать больше литературных произведений.
У світі |
Просмотров: 708 |
Дата: 24.04.2009
|
|
У столиці визначено лауреатів Мистецької премії «Київ»
Організаційний комітет Мистецької премії «Київ» визначив сім лауреатів премії 2009 року в семи номінаціях:
У галузі літератури (мистецька премія «Київ» ім. Євгена Плужника) – член Національної спілки письменників України, поет Качан Анатолій Леонтійович;
У галузі кіномистецтва (мистецька премія «Київ» ім. Івана Миколайчика) – кінокритик, кінознавець, головний редактор журналу «Кіно. Театр» Брюховецька Лариса Іванівна;
У галузі музичної композиції (мистецька премія «Київ» ім. Артемія Веделя) – член Національної спілки композиторів України, народний артист України Колодуб Лев Миколайович;
У галузі театрального мистецтва (мистецька премія «Київ» ім. Амвросія Бучми) – член Національної спілки театральних діячів України, народний артист України Митницький Едуард Маркович;
У галузі образотворчого мистецтва (мистецька премія «Київ» ім. Сергія Шишка) – член Національної спілки художників України, заслужений художник України Одайник Оксана Вадимівна;
У галузі журналістики (мистецька премія «Київ» ім. Анатолія Москаленка) – член Національної спілки журналістів України Чечель Людмила Василівна;
У галузі народного декоративного мистецтва (мистецька премія «Київ» імені Сергія Колоса) – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений художник України Верес Валентина Іванівна.
Як повідомив в.о. заступника голови КМДА Віталій Журавський, цього року нагородження 7-ми переможців у зазначених номінаціях проводитиметься в урочистій обстановці під час святкування Дня Києва 29 травня 2009 року о 12.00 в Колонній залі Київської міської державної адміністрації.
Як інформує прес-служба КМДА, переможцям мистецької премії «Київ» вручається диплом, нагрудний знак та грошова премія, розмір якої збільшено з 15 тис. грн. до 25 тис. грн.
В Україні |
Просмотров: 1041 |
Дата: 24.04.2009
|
|
В Эрмитаже покажут самую толстую, самую тонкую и самую маленькую книгу
Книги-гиганты и книги-малютки, всего – 130 экспонатов впервые демонстрирует Научная библиотека Государственного Эрмитажа на выставке «Книжная кунсткамера в Эрмитаже», которая открылась 1 апреля, сообщает пресс-служба музея.
Посетители выставки увидят самую «толстую» книгу из библиотеки музея – «Алфавитный указатель к собранию узаконений и распоряжений правительства», изданный в 1913 году. Толщина ее книжного блока — 18,5 сантиметров.
Представлена в экспозиции и самая «длинная книга» — представляющая собой свиток длиной в 6,16 метров. Это копия знаменитого средневекового норманнского ковра из Байо, посвященного завоеванию норманнами Южной Англии.
В числе самых «маленьких книг» — богослужебные православные и мусульманские издания XVII- XX веков, размерами от 2,5 до 5,8 сантиметров.
На выставке представлены также книги необычной конструкции, а также уникальные переплеты и материалы, которые использовались для их оформления: кожа, ткань, мех, береста, бисер, перламутр и другие.
Книжную коллекцию дополнят произведения мелкой пластики, выполненные в форме книги: часы, медальоны, коробки, кошельки.
Источник: bibliograf.ru
У світі |
Просмотров: 898 |
Дата: 12.04.2009
|
|
Прес-РЕЛІЗ
«Я поклявся жодної хвилини короткого життя
свого не втрачати, не зробивши блага».
Микола Гоголь.
27 березня 2009 року Міністерство культури і туризму України, спільно з громадськістю, презентувало грандіозну програму відзначення 200-річчя від дня народження видатного українського письменника Миколи Гоголя.
Як письменник вшановується українцями на батьківщині та поза її межами; які заходи проводяться за ініціативи державних органів влади, громадськості та міжнародної спільноти; яким чином пропагується актуальний бренд видатного українця, – про це розповіли Міністр Василь Вовкун, актор Богдан Ступка, художник Сергій Якутович і режисер Влад Троїцький.
Реалізація програми вшанування творчості видатного письменника відбувається на підставі Указу Президента України від 18 серпня 2006 року та Розпорядження Кабінету Міністрів України щодо затвердження Плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя.
34-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО прийняла рішення про проголошення 2009 року «Роком Гоголя». На державному рівні 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя відзначається в Україні, Росії, а також в культурно-інформаційних центрах при дипломатичних установах України за кордоном (зокрема, – в Казахстані, Білорусії, Грузії, Ізраїлі, Румунії, Китаї, Молдові, Польщі, США, Франції).
1 квітня 2009 року заступник Міністра Тимофій Кохан візьме участь в урочистостях у Москві. У той самий день Міністр Василь Вовкун відкриє «Тиждень Гоголя» у Парижі.
З 1 по 8 квітня 2009 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО у Франції буде представлено виставку графічних робіт видатного українського художника Сергія Якутовича за мотивами творів М. Гоголя, а також відбудуться кінопокази фільмів «Гоголь. Загублений рай», «Тарас Бульба», «Вечір на Івана Купала», «Пропала грамота».
«Гоголь народився в Україні, і це його рік. Його Територія, його Простір і його Земля. Письменник, про якого не потрібно говорити занадто багато і неможливо сказати достатньо. Він – той геній, що складає слова в речення, перед якими всі рівні. Він стирає кордони країн, зупиняє час лінією пера, з’єднуючи покоління минулого, теперішнього, майбутнього», – Міністр Василь Вовкун.
В Україні з 23 березня по 8 квітня 2009 року заплановані мистецькі дійства, які найактуальнішим чином розкривають творчість українського письменника.
У лютому 2009 року російською стороною передано цифрові копії документів творчості письменника, які будуть експоновані 31 березня в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва.
8 квітня, після повернення з Парижу, в Українському Домі буде представлено виставку Сергія Якутовича. З 1 по 4 квітня пройде показ нових та діючих театральних постановок Миколи Гоголя в найкращих українських театрах.
На батьківській Полтавщині письменника вшановують на державному рівні за участю Президента України відкриттям пам’ятників, святковими концертами, театралізованими виставами та художніми виставками.
З планом заходів 1 по 8 квітня 2009 року та переліком основних культурно-мистецьких заходів березня-квітня на Полтавщині можна ознайомитись на офіційному веб-сайті МКТ.
У цьому році засновано літературно-мистецьку премію імені М.В. Гоголя. Дана премія присуджується щороку за кращі літературні та мистецькі твори, що популяризують духовно-культурні надбання українського народу і сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі. Обсяг премії – 12,420 тис. грн.
27 лютого 2009 року введено в обіг ювілейну монету, присвячену 200-річчю від дня народження письменника.
У 2008 році випущено зчіпку з двох марок «Микола Гоголь (1809-1852)» та «Тарас Бульба»; конверт «Перший день. 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя (1809-1852); 21 березня 2008 року проведене спецпогашення.
У підготовці до Євро-2012 також розроблено туристичний маршрут, який об’єднує 4 райони області, пов’язані з життям і творчістю Миколи Гоголя. Створено туристично-рекреаційний кластер «Гоголівські місця Полтавщини».
Зведена інформація щодо стану виконання Указу Президента України та Плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя розміщено на офіційному веб-сайті МКТ.
До проведення «Року Гоголя» долучилась громадськість, провідні музиканти й режисери.
1 квітня 2009 року в Москві, у клубі «Гоголь», Олег Скрипка влаштовує Етно-диско «Вечорниці». Вже декілька років поспіль в Україні проходить модерний та один з найбільших культурно-мистецьких проектів «ГОГОЛЬFest» режисера Влада Троїцького. Кожного року запрошених художників, режисерів та письменників бере під свій дах Микола Гоголь.
В Україні |
Просмотров: 1045 |
Дата: 27.03.2009
|
|
"Штурмани книжкових морів" прибули до порту "Артек"
18 березня 2009 року до "Артеку" у Міжнародному дитячому центрі "Артек" розпочато другу зміну. Цього разу до Криму приїхали відпочивати 1550 дітей пільгових категорій з усіх областей України (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти працівників органів МВС, військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов'язків, діти загиблих шахтарів та журналістів, талановиті та обдаровані діти (переможці всеукраїнських, міжнародних конкурсів, змагань, фестивалів, спартакіад), діти, які постраждали від техногенних катастроф, аварій, стихійного лиха).
Тематика чергової оздоровчої зміни - "Штурмани книжкових морів". Це обумовлено тим, що весняні місяці традиційно багаті на мистецькі події. Саме у ці дні відзначається Всесвітній день поезії, Всеукраїнський день культури, Міжнародний день театру та Міжнародний день дитячої книги, який святкується в день народження відомого казкаря Ганса Христіана Андерсена. До того ж ЮНЕСКО проголосило 2009 рік – роком Миколи Гоголя. Так світова спільнота відзначає 200 річницю його дня народження.
Тематична зміна, яка триватиме 21 день, розпочнеться з того, що кожний юний артеківець отримає звання "Штурмана книжкових морів" і запрошення до віртуальної подорожі просторами літературних творів. Вихователі оздоровниці підготували для дітей низку цікавих інтелектуальних ігор: "Світ казки", "Світ детективу", "Світ комедії", "Світ поезії", "Світ рідної мови" тощо.
Кожен із учасників зміни зможе під час цих заходів продемонструвати свої поетичні здібності, спробувати себе в написанні оповідань, віршів та в інших літературних жанрах. Під час подорожі "Світом драматургії" загони артеківців будуть готувати вистави на теми творчості Миколи Гоголя. "Штурмани книжкових морів" матимуть власну грошову одиницю "Успіх", яку можна буде отримати за написані літературні твори. За цю грошову одиницю артеківці можуть придбати книжки класиків української та світової літератури. Твори переможців конкурсів будуть оприлюднені у артеківському літературному альманасі "Маленький Пегас".
Джерело: Міністерство України і справах сім'ї, молоді та спорту
В Україні |
Просмотров: 859 |
Дата: 27.03.2009
|
|
Начался отбор кандидатов на первую Европейскую премию по литературе
Жюри по отбору кандидатов на первую Европейскую премию по литературе начало работу в 12 странах Евросоюза, сообщила в понедельник пресс-служба Еврокомиссии.
По задумке организаторов, Европейская литературная премия будет вручаться начинающим писателям стран Евросоюза (ЕС) в течение трех лет - с 2009 по 2011 год.
Каждый год в конкурсе будут принимать участие 11 или 12 стран-членов ЕС, и победителями станут по одному молодому автору от каждой страны. Таким образом, к концу 2011 года премию получат по одному писателю от каждой из 34 стран, участвующих в "Программе ЕС по культуре".
В 2009 году премии будут вручаться победителям из первых 12 стран: Австрии, Хорватии, Франции, Венгрии, Ирландии, Италии, Литвы, Норвегии, Польши, Португалии, Словакии и Швеции.
В декабре 2008 года Европейская федерация книготорговцев (EBF), Европейский Совет писателей (EWC) и Федерация европейских издателей (FEP) по поручению Еврокомиссии объединились в консорциум по организации и проведению вручения литературной премии ЕС.
Первым шагом этого объединения стал выбор членов жюри в каждой из стран-участниц, которые в свою очередь отберут кандидатов на получение премии. В жюри вошли известные писатели, издатели и книготорговцы. К концу мая 2009 года каждый член жюри выберет одного начинающего автора в своей стране.
Цель этой новой награды - "привлечь внимание общественности к творческому потенциалу, разнообразию и богатству современной европейской литературы, а также способствовать продвижению литературы в Европе", говорится в коммюнике.
Также будет избран посол ЕС по литературе, в задачи которого будет входить продвижение премии и авторов-победителей в Европе.
Как сказал еврокомиссар по литературе Ян Фигель (Jan Figel), "книги - это важнейшая часть нашей истории и интеллектуального наследия Европы. Они отражают особенности и разнообразие культур, а также общие корни. В то же время они поощряют диалог между культурами".
У світі |
Просмотров: 768 |
Дата: 24.03.2009
|
|
Юрий Рыбчинский получил премию им.Гоголя
Поэт-песенник Юрий Рибчинский стал лауреатом Гоголевской премии. В этом году премию вручают во второй раз. Именем писателя Николая Гоголя чествуют украинских писателей, которые пишут на русском языке.
Как передает "5 канал", Ю.Рыбчинский получил премию за особый вклад в русскоязычную драматургию. В целом, в творческом багаже Ю.Рыбчинского семь пьес, написанных на русском языке, Среди наиболее известных из них и ставших рок-операми, "Белая ворона" и "С днем рождения, Эдит Пиаф".
Лауреату вручили $2 тыс. от меценатов, почетный диплом и медаль с изображением Н.Гоголя. Двухсотлетие со дня рождения Н.Гоголя будет отмечаться первого апреля.
www.liga.net
В Україні |
Просмотров: 1165 |
Дата: 24.03.2009
|
|
Президент вручив Національні премії ім.Т. Шевченка 5 лауреатам
Шевченківської премії удостоєні актриса Кадирова, поет Гірник, публіцист Мельниченко, художники Гонтаров і Наконечний.
"Я маю честь вітати рішення Національного шевченківського комітету з присудження шевченківській премії", - сказав президент під час церемонії в Національній опері України.
"Україна пишається вами, ми вами пишаємося", - сказав він, звертаючись до лауреатів.
Національна премія ім. Т.Шевченка присуджена поетові Павлу Гірнику - за книгу віршів "Посвiтається", актрисі театру ім. І.Франка Ларисі Кадировій – за галерею жіночих образів в моноспектаклях і внесок у розвиток українського театрального мистецтва.
Публіцист Володимир Мельниченко удостоєний премії ім. Т.Шевченка за документально-публіцистичні книги "Тарас Шевченко: "Моє перебування в Москві", "На славу нашої преславної України" (Тарас Шевченко і Осип Бодянський) ".
Премією нагородили художника Віктора Наконечного – за серію картин "Краю мій сонячний", а також Віктора Гонтарова – за серію полотен "Мій Гоголь" і цикл живописних робіт. Премію В.Гонтарова отримала його дружина.
Національну премію ім. Т.Шевченка вручають із 1961 року. Її розмір встановлюється щорічно. Цього року лауреати отримають по 160 тис.грн.
Джерело:www.gart.org.ua
В Україні |
Просмотров: 932 |
Дата: 11.03.2009
|
|
Расширение прав женщин – важный приоритет мировой политики ЕС
Накануне Международного женского дня 8 марта, который в этом году будет проходить под лозунгом «Женщины и мужчины вместе против насилия над женщинами и девушками», Комиссар ЕС по вопросам внешней политики и Европейской политики соседства Бенита Ферреро-Вальднер подтвердила приверженность Еврокомиссии своим политическим и финансовым обязательствам по борьбе за права женщин.
Комиссар ЕС заметила: «Мне хорошо известно, что для многих женщин во всем мире полное расширение их прав до сих пор остается далекой перспективой. Поэтому я решительно стремлюсь и дальше поддерживать наш непоколебимый уровень участия и обеспечивать соблюдение обещаний полностью мобилизовать нашу политику и финансовие инструменты на внедрение резолюций Совета Безопасности ООН № 1325 и 1820 о женщинах, мире и безопасности. Мы не уйдем из игры, пока права каждой женщины не будут уважать и защищать во всем мире. Мы также должны инвестировать в будущее, привлекая детей в этот процесс и повышая их осведомленности в вопросах гендерного равенства».
Европейский Союз стремится обсуждать вопросы гендерного равенства со странами-партнерами и выносит гендерные вопросы на передний план во всех своих внешних действиях. Ежегодно почти 35% помощи на развитие от Еврокомиссии выделяется на проекты, имеющие весомое гендерном направление.
Искоренение гендерного насилия является четким приоритетом политики ЕС по защите прав человека в третьих странах. Это подтвердило принятие в декабре 2008 года новых «Рекомендаций ЕС относительно борьбы с насилием над женщинами и девушками и со всеми формами их дискриминации».
С помощью этих рекомендаций Европейский Союз, в тесном сотрудничестве с организациями гражданского общества и с защитниками прав женщин, намеревается побудить третьи страны усилить борьбу с безнаказанностью виновников и содействовать защите и реинтеграции жертв насилия. Это также будет включать и защиту от вредных традиционных практик – таких как женское обрезание.
В конкурсе уже приняли участие 60 000 детей в возрасте от 8 до 10 лет из 60 стран со всего мира. Жюри, состоящее из детей из 27 стран ЕС и заседающее в Брюсселе, выберет по две работы с каждого региона, и каждый победитель получит награду в размере 1 000 евро. Выставка работ будет торжественно открыта осенью этого года. Джерело: Представництво Європейської Комісії
У світі |
Просмотров: 901 |
Дата: 06.03.2009
|
|
Около 70 процентов турок никогда не читали книг
Турецкие социологи выяснили, что более двух третей жителей страны никогда не читали книг. Кроме того, в стране сохраняется высокий уровень ксенофобии и изоляционистских настроений. Широкое распространение сохранило и традиционно консервативное отношение к роли женщин в современном обществе, сообщает The Guardian.
Социологическое исследование, названное "Кто мы?", было проведено авторитетной турецкой организацией Konda. В ходе него было опрошено 6482 человека. Социологи попытались узнать, насколько соответствует действительности представление о Турции тех, кто считает, что знает свою страну.
Несмотря на то, что турецкая община довольно велика в Европе, девять из десяти граждан страны никогда не проводили отпуск за границей. Около 73 процентов опрошенных выступили против владения иностранцами землей и собственностью в Турции. Большинство заявило о том, что соседние государства представляют угрозу для территориальной целостности страны. Исследователи отмечают, что подобные настроения являются отголосками войны за независимость 1919-1923 годов.
Идею равноправия женщин на деле не поддержали большинство участников опроса. 70 процентов заявили, что для поступления на работу женщине необходимо разрешение ее мужа, 57 процентов считают, что женщина не должна появляться в публичном месте в одежде без рукавов. При этом чуть более половины опрошенных заявили, что женщины публичных профессий должны носить на службе хиджаб, хотя это прямо запрещено конституцией страны.
Подавляющее большинство турок (88 процентов) считают, что в стране должна быть демократия, однако почти половина опрошенных (48 процентов) одобрили бы прямое вмешательство, "в случае необходимости", в политическую жизнь страны вооруженных сил. Издание напоминает, что за последние 50 лет четыре избранных правительства Турции были смещены в результате военных переворотов.
В последние годы Турция ведет активные переговоры по вступлению в Европейский союз. Проведенные в стране реформы были высоко оценены в Брюсселе, однако под разными предлогами принятие окончательного решения откладывалось. Многие политические лидеры Европы опасаются, что, несмотря на многолетнее членство в НАТО, Турция станет "инородным телом" в ЕС.
Источник: Lenta.ru
У світі |
Просмотров: 752 |
Дата: 24.02.2009
|
|
Послание по случаю Международного дня родного языка
Генеральный директор ЮНЕСКО Коитиро Мацуура выступил с посланием в преддверии Международного дня родного языка, отмечаемого 21 февраля, в котором подвел первые итоги заканчивающегося Международного года языков.
Послание Генерального директора ЮНЕСКО г-на Коитиро Мацууры по случаю Международного дня родного языка
(21 февраля 2009 г.)
По истечении 12 месяцев, посвященных проведению Международного года языков, Международный день родного языка, который отмечается 21 февраля 2009 г., позволяет начать новую фазу анализа и подведения итогов. Каковы же результаты через 10 лет после провозглашения этого Дня Генеральной конференцией ЮНЕСКО по предложению Бангладеш? Вывод ясен. Позволив сделать акцент на признании каждой общиной важности своего родного языка, этот День постепенно способствовал привлечению внимания международного сообщества к основополагающим аспектам языкового разнообразия и многоязычия. При этом стало очевидно, что языки, формирующие идентичность каждого человека и народа, служат ключевым фактором достижения целей образования для всех и целей в области развития, сформулированных в Декларации тысячелетия.
Все более многочисленные и разнообразные представители правительственных организаций и гражданского общества признают, что языки играют центральную роль во всех проявлениях нашей социальной, экономической и культурной жизни. Взаимосвязи между многоязычным обучением (охватывающим родной, национальный и международный языки), образованием для всех и целями в области развития, сформулированными в Декларации тысячелетия, отныне служат основой любой стратегии в интересах устойчивого развития.
Мы проникнуты искренней надеждой на то, что под влиянием кампании, проводимой ЮНЕСКО в рамках Международного года языков в 2008 г., будут достигнуты конкретные результаты в поддержку использования родного языка в совокупности с многоязычием и что эти задачи по-прежнему будут находиться в центре деятельности правительств и учреждений, занимающихся вопросами сотрудничества.
Наряду с тем, что этот Год и сотни развернутых в 2008 г. проектов по популяризации языков, уже вызвали большой интерес, в ближайшие месяцы предусматривается провести оценку воздействия Международного года языков в целях определения их значимости для развития, мира и социальной сплоченности.
В этом контексте в связи с проведением во второй раз Международного дня родного языка я обращаюсь с призывом о том, чтобы за многочисленными декларациями и инициативами, обнародованными в 2008 г., последовали конкретные и долговременные действия.
Я особо выражаю пожелание о том, чтобы в рамках своих систем формального и неформального образования и в своих административных учреждениях правительства внедряли меры, направленные на обеспечение гармоничного и плодотворного сосуществования языков каждой страны. Именно таким образом мы сможем сохранить и укрепить многоязычную среду, способствующую уважению всех форм выражения культурного разнообразия.
Коитиро Мацуура
Источник: http://ifap.ru/
У світі |
Просмотров: 832 |
Дата: 19.02.2009
|
|
Дитяча книжка з кулаками
Якщо Україна прогавить ще кілька років, то ризикує залишитися без читачів
Олександр ГАВРОШ
Наприкінці минулого року Національна спілка письменників України ініціювали "круглий стіл", присвячений українській літературі для дітей та юнацтва. Про те, що температура майбутнього обговорення буде близькою до кипіння, свідчила навіть назва - "Потрібні зміни".
Відомі дитячі письменники, дослідники, педагоги, редактори відверто говорили про наболіле - діти перестають читати. І якщо "змін не буде", то й не буде для кого писати і видавати. Анатолій Качан навів дані Книжкової палати, за якими середній наклад дитячої книжки сягає чотирьох тисяч. Це на 15 мільйонів українських дітлахів! До того ж половину всіх дитячих видань становлять казки. Виходить, наші діти читають в основному те, що вимагають у школі. І тут шкільну програму піддали нищівній критиці. Учасники "круглого столу" резонно зауважували, що діти повинні вивчати не "Історію української літератури", а книжки, які мають навчити їх любити літературу і читання.
Шкільна програма страшенно перевантажена. Слід зменшити кількість творів та письменників і збільшити години на їхнє вивчення. По суті, до школи перенесли програму вищих навчальних закладів. Хтось підрахував, що якби дитина читала все те, що від неї вимагають за шкільною програмою, то їй би довелося зранку до ночі сидіти над книжкою понад 200 днів!
Дослідниця Ольга Сльоньовська зауважила, що трагічні, сумні твори, якими перенасичена шкільна програма, здатні виховати хіба що невдаху. Слід подбати про багатоваріантну шкільну програму. Раніше, наприклад, таких було три. Варто більше включати творів лауреатів Всеукраїнської премії імені Лесі Українки, а не спиратися виключно на давні часи.
Письменник Михайло Слабошпицький, який до того ж є батьком трьох школярів, погодився, що шкільна програма робить усе, аби вбити в дитині цікавість до життя.
Педагог Антоніна Мовчун наголосила, що велику увагу слід приділяти молодшим школярам. Якщо їм не прищепити любов до художнього слова в перших класах, то далі вже нічого не зміниш. А в нас виходить, що один і той же твір може кілька разів вивчатися в різних класах. Зрештою, якщо програми й далі складатимуть сивочолі академіки, а не люди, які мають безпосередній і постійний контакт із дітьми, то ніяких змін не буде.
Присутні на "круглому столі" прийняли рішення провести пленум правління НСПУ, спеціально присвячений шкільній програмі української літератури.
Та на цьому крики відчаю не припинилися. Де літературна критика творів для дітей? Чому майбутні педагоги навчаються за підручником "Дитяча література" ще 1967 року видання? Чому в Україні закрили всі кафедри дитячої літератури? Чому в інтернеті нема творів дитячих письменників? Чому в "Літературній Україні" знайдеш тільки некрологи та нагородження? А де виховання майбутніх читачів? Чим займається видавництво "Веселка", яке одне забезпечувало цілу Україну дитячою книжкою? Чому до державної програми закупівлі книжок для бібліотек рідко потрапляють книжки для дітей? Чому в Україні не престижно писати для дітей? Десятки, сотні, тисячі болючих "чому?".
Відповіді на ці слушні запитання зависали в повітрі парадної зали Спілки письменників. Зрештою, письменник з Одеси Володимир Рутківський виступив із пропозицією створити об'єднання всіх, кому не байдужа дитяча книжка - письменників, видавців, художників, педагогів. І об'єднаними силами впливати на ситуацію. Ідея дуже слушна. Адже в наші звихнені часи навіть дитяча література повинна бути з кулаками.
Газета "Україна молода" 2009.01.13
В Україні |
Просмотров: 931 |
Дата: 15.01.2009
|
|
Американцы стали больше читать беллетристику
В 2008 году американские читатели стали чаще обращаться к художественной литературе: 50,2 процента участников исследования, предпринятого Бюро переписи населения (US Census Bureau), прочли за 12 месяцев, по крайней мере, одну пьесу, рассказ, стихотворение или роман. Такие данные опубликовал Национальный фонд поддержки искусств (National Endowment for the Arts). Некоторые выдержки из доклада приводит газета The New York Times.
В докладе фонда отмечается, что за последнюю четверть века уровень чтения беллетристики неуклонно падал: например, в 1982 году хотя бы одно художественное произведение прочитали 56,9 процента опрошенных, в 1992-м их было уже 54 процента, в 2002-м - 46,7 процента.
По сравнению с 2002 годом уровень чтения поднялся во всех возрастных группах, но особенно заметно он вырос у 18 - 24-летних. Женщины по-прежнему читают больше, чем мужчины (58,1 против 41,9 процента), белые больше, чем представители других рас (55,7 процента). Среди небелого населения заметно больше стали читать испаноамериканцы (31,9 процента в 2008 году против 26,5 процента в 2002-м).
Обозреватель The New York times отмечает, что исследование не показывает различий между теми, кто за год прочел один любительский рассказик в сети, и теми, кто осилил собрание сочинений Диккенса или Пруста.
Дэйна Гиоя (Dana Gioia), президент Национального фонда поддержки искусств, предположил, что рост читательского спроса связан не столько с развитием интернета, сколько с удачными проектами, такими, как "Книжный клуб Опры Уинфри", или с успехом бестселлеров, ориентированных на молодую аудиторию - например, "Гарри Поттера" или серии "Сумерки" Стефани Майер.
У світі |
Просмотров: 766 |
Дата: 13.01.2009
|
|
|
Статистика |
|
|